Sport van de week No. 31 VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 617 De wedstrijd Middelburg—De Baronie. Een gemeenschappelijke aanval van Middelburg op het Bredasche doel Middelburg boekte Zondag j.I. zijn derde over winning. De eerste vier wedstrijden leverden de groenwitten zeven punten op. Ben resultaat waar mee zij gezien het tot heden getoonde spel tevreden mogen zijn. Waren de overwinningen op Breda en Mevo beide op 't nippertje, tegen Baronie werd een flinke aantal doelpunten gescoord n.l. vier, terwijl de Bredanaars Dingemans slechts een maal wisten te passeeren. Wellicht ware ook dit ééne doelpunt niet gekomen, indien de Middelburg keeper in zijn uitzicht niet belemmerd was gewor den door één van de achterspelers. In den aanvang leverde de wedstrijd een aardig schouwspel. Er werd vlug en vlot gespeeld. De Baro nie vooral gaf toen vlugge aanvallen te zien. Mid delburg paste zich daarbij goed aan en voerde het tempo eveneens wat op. Later werd het weer veel minder en na de rust kon ons de wedstrijd niet meer zoo bekoren als in 't begin. De 40 voorsprong, die Middelburg, dank zij een paar op gelukkige wijze tot stand gekomen doelpunten, met de rust had, gaf o.i. niet de juiste verhouding weer. Na de rust bleek, dat deze voorsprong echter wel nuttig was, aangezien Baronie soms gevaarlijk dicht bij 't Middelburg-doel kwam. Slecht schieten was evenwel oorzaak, dat geen tegenpunten méér vielen, dan 't boven vermelde, De Baronie be schikt over een elftal jonge spelers, hetgeen tot gevolg heeft, dat zij het tegen oudere geroutineerde spelers wel eens moeten afleggen, doch aan de andere zijde kunnen vlugheid en uithoudingsvermogen veel goed maken. De voorhoede van Baronie be schikt over een paar vlugge, goede buitenspelers, vooral de linksbuiten mag er zijn. Het binnentrio was niet bijzonder op schot dezen middag. Wel harde schoten, doch meestal slecht gericht. Dit schijnt wel een euvel te zijn, waaraan deze voorhoede lijdt. In hun wedstrijden tegen R. B. C. en Breda, wisten zij ook tegen deze beide clubs ieder slechts 2 doel punten te maken. Hun achter hoede, die geen erg betrouw baren indruk maakte zag zich in drie wedstrijden elfmaal ge passeerd. Had Middelburg over een beteren midvoor beschik- Zeelandia-reservcs met 6—2 door Hulst geklopt. Kiekje bij een hoekschop op het doel van Zcelandia. Middelburg klopt De Baronie met 4-1. Spelmoment uit deze match waarop men kan zien hoe het 4e doelpunt der Zeeuwen ontstond. Middelburg weert zich geducht. Met 4-1 werd Zondag De Baronie geklopt. Nog een spelkiekje uit deze match. Suykerbuyk weert zich. king gehad, ongetwijfeld zouden in dezen strijd meerdere doel punten gevallen zijn. Uit de middenlinie valt de lange slanke spil op. Door goed opstellen en zijn goede zicht op het spel, komt haast iedere intrap op zijn hoofd of schoen terecht. Vooral met zijn hoofd levert hij goed werk. Hij leverde 't bewijs, dat een spil met flinke lengte, vooral als hij 't kopwerk meester is, een niet te onder schatten voordeel heeft boven zijn tegenstanders. De beide kanthalfs konden iets meer op gedrongen zijn, doch over 't algemeen verstaan zij hun taak wei. Dat zij niet meer naar voren trokken, was misschien wel het gevolg van de weten schap, dat de achterhoede niet zoo heel erg sterk is. Dachten we na de eerste wedstrijden, die Mid delburg speelde, dat de linksachter er nog niet zoo erg in was, thans beginnen we te gelooven, dat Piet Geelhoed wel wat van zijn oude kracht heeft ingeboet. Tegen een voorhoede met gemis aan doortastendheid valt het nog niet zoo op, doch o.i. zal de wedstrijd tegen Dongen over veertien dagen toonen, dat deze zijde van de Middelburg achterhoede de zwakste is. Dongen's vlugge door tastende voorhoede zal aan deze zijde de verdedi ging overrompelen. Gelukkig voor de groen-witten staat tusschen de doelpalen Dingemanse, een doel man, die ons iederen wedstrijd frappante staaltjes van keeperskunst laat zien. Ook de linkshalf Joh. Geelhoed is als verdediger niet van de slechte soort en zal zoo noodig zijn broeder wel den noodigen steun verleenen. Leynse, de rechtsback, is nog geheel de oude, 'n back, waarop te vertrouwen valt. Hij kan het met Montenari aan de rechterzijde goed vinden en daar dreigt dan ook wel 't minste gevaar. De middenlinie in haar geheel beschouwd, maakt een goeden indruk en komt er hoe langer hoe beter in. Montenari toont, dat hij rechts thuis hoort.Met den rechtsbuiten en den rechtsbinnen gaf hij tegen Baronie heel aardig spel te zien. Merk, de rechtsbinnen, heeft nu o.i. afdoende aangetoond, dat hij zijn plaats in 't eerste elftal waardig is. De Bruijn op de rechtervleugel was wei beter dan vorige week, doch het komt ons voor, dat hij meer aanleg heeft voor een plaats in 't binnentrio. In ieder geval is het een jonge kracht, waarvan Middelburg nog veel pleizier kan hebben. Hij werkt en zwoegt van 't begin tot het einde. De wil is er, en dan wordt meestal ook de weg gevonden. De midvoor Suikerbuyk was slecht. We konden geen enkel lichtpunt in zijn spel ontdekken. Geen bal werd goed gestopt. De werkelijk mooie kan sen, die zijn medespelers hem boden werden hopeloos verknoeid. Scheidsrechter Knappers was middelmatig. We zouden heeren arbiters willen vragen, wat de reden is, dat iedere wedstrijd te vroeg begonnen wordt. Evenals tegen Mevo werd ook nu weer, zeer ten ongerieve van het laat-komende publiek, meer dan vijf minuten te vroeg begonnen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17