Zeeuwsch Nieuws Zeeuwsche Omroep ONZE ABONNÉ'S 618 VRIJDAG 17 OCTOBER 1930 No- 31 Hallol hallol hier is de persdienst van den officiee- len Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen dezer berichten is geoorloofd. Onze correspondent te Sluiskil ineldt de voltooiing der Sluiskilsche haven en spreekt den wensch uit, dat de nieuwe kunstmestfabriek, die ook bijna klaar is, den bloei van zijn gemeente zal bevorden. Met genoegen geven wij dit bericht door. Er is niets zoo erg als een have-looze stad. En wat den bloei betreft' met zoo'n overvloed aan kunstmest zal die verzekerd mogen heeten Een onzer provinciale bladen meldde deze week, dat de voorzitter van een Middelburgsche buurt- commissie gewenscht had, dat er op de Markt tegen over het stadhuis spoedig een muziektent zou mogen verrijzen tot steun van het gemeentebestuur. Daar het gemeentebestuur nog nooit onder den invloed van alcoholischen drank over de Markt gewankeld heeft, kan men de ontsteltenis der getroffenen be grijpen. Gelukkig heeft het bewuste blad verklaard, dat de drukfouteuduive! „tot steun" inplaats van „met steun" geschreven had. Wij vernemen uit Vlissingen, dat B. en W. besloten hebben, de relatie af te breken met de plaatselijke ouderwijzers, daar deze via een ingezonden stuk in de courant aan de toerekenbaarheid van B. en W. getwijfeld hadden. B. en W. wachten op verontschuldi gingen. Ons dunkt, dat men bedoelde heeren beter met eigen wapens had kunnen treffen, door bijvoor beeld hun 500 strafregels: „ik moet mijn overheid eerbiedigen" op te leggen. Uit Schore meldt men ons, dat op perceelen ge scheurd land suikerbieten opgedolven worden van 20 K.G. en zwaarder. Het is merkwaardig, dat de landbouwers minder de „pee" in hebben naarmate dit met hun akkers reusachtiger het geval is. In verband met de a s. viering van 't zilveren be staan van „Kinderzorg" te Middelburg, vroeg een belangstellende ons of 25 jaar kinderzorg nu een geldig motief is voor feestviering. Wij vinden van wel, want anders konden de meeste zilveren bruiloften ook wel afgeschaft worden. Men meldt ons uit Aardenburg van een schitterende motorspuit-demonstratie. Capaciteit van de machine 1000 liters water per minuut. Prachtige prestatie; alleen zit men in verlegenheid over 't feit, dat men in Aardenburg ongeveer een uur noodig heeft om duizend liter water bij elkaar te brengen. Uit Aagtekerke schrijft men ons als bijzonderheid, dat een tuinier aardbeien van den kouden grond ge plukt heeft. Niets buitengewoons! Wij kennen een kok, die er zelfs wel eens uit een ijskast haalt. Tegen 5 jongens uit Zonnemaire heeft de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het vernielen van dertig fayence-isolatoren. Vier we ken hebben de bengels over dit'slooperswerk gedaan. De gewapende macht zou reeds eerder ingegrepen hebben, indien het afge- brokene niet zoo'n moeilijk te schrijven naam hadgehad. Op 'n ingekomen informatie kunnen wij nog mede- deeien, dat de Middelburger Abdij met de bekende siroop niets anders gemeen heeft dan den naam. Tot de volgende week, dames en heeren! kunnen medewerken aan de verzorging van ons weekblad, door onzen fotograaf, zoo mogelijk vooraf, in kennis te stellen van belangrijke gebeurte nissen. Zijn adres is De restauratiewerken aan de Groote kerk te Goes naderen ook toat betreft het exterieur hun noltooiing De toren oan de kerk is dezer dagen gereed ge komen en dè steigermerken zijn thans oerdwenen. *^/n de Vlissingsche binnen haven is het motowracht- schi/> „Albion" uit Rotter dam binnengesleept nadat l bij Brouwershaven eenige averij had opgeloopen. Onder Axel is de boerderij van den lieer Dees afge brand, nadat tijdens een kort maar hevig onweer de bliksem was ingeslagen. Het Havenplein te Zierikzee zal wor den geasphalleerd. De voorbereidende werkzaamheden zijn aan den gang. nieuwe Protestantsche kerk te Hulst in aanbouw. Reeds is men met den bouw van den toren begonnen, zooals uit de foto blijkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18