Zeer interessant is ook de aardewerkfabricatie. Op deze foto ziet men de bewerking van het ongebakken product, door de kundige employé'» et i i kostbaren last. in een der ovens ge en weer uitkomen Het glazuren van het aardewerk, hetwelk een nauwkeurig werkje is. Pijpen- en Aardewerkfabrieken, maar me de interessante fabricatie in oogenschoum namen, onder deskundig en vriendelijk geleide oan directie en fabriekschefIn deze groote, gerenommeerde fabriek morden nog steeds de echte oudermetsche lange en korte Goudsche pijpen gemaakt in een sorteering van meer dan tmee duizend verschillende soorten en modellenOok be wonderden me in de toonkamers een rijke verscheidenheid mui het bekende Goudsche aardewerk. Het typische van dit bedrijf is nu, dat men er het oude eervolle handwerk nog in alle af- deelingen aantreft. Geen daverende machines, ziet en hoort men de firma bezat ze wel, doch er mordt momenteel geen gebruik van gemaakt doch men ontmoet er gestadigen, rustigen, me zouden haast schrijven gezelligen handarbeid, die aangenaam aandoet in dezen tijd van rumoerige techniek. By het maken van de echte Goudsche pijp is het zelfs gebleken, dat dit 't best op de alleroudste wijze kon geschieden, zoodat deze nog steeds op de oorspronkelijke manier wordt ver vaardigd. Nu zou men meenen, dat het gebruik van de ge moedelijke, oude steenen pijp in den nieuwen tijd afnam. We bemerkten echter al dra, dat zulks geenszins het geval mas, maar dat de fabricatie van pijpen in stijgende lijn gaat. Over de geheele wereld vindt dit speciale Goudsche product zijn levendigen aftrek. En hiermee blijft, ook in dit opzicht, karakteristiek Holland in het buitenland bestendigd. Blijmoedig verricht hij zijn arbeid. Op de schildersatdeeling.Van goeden smaak en van vaar digheid getuigt het kunstige werk dezer menschen. De fraaie bruidegomspijp, die één meter lang is en prachtig *-^.werd versierd. Trotsch en sierlijk toont de chef haar aan ons.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 11