1/uMM^e^eae^ otRWERK VEREISCHT VIM AVONDTOILETTEN WeeL 636 VRIJDAG 24 OCTOBER 1930 Ieder tijdperk heeft zijn eigen aardigheden en op mode gebied is dit zeer zeker niet minder het geval dan in andere opzichten. Is er niet een tijd geweest, waarin élégance werd afgemeten naar den omvang der tournure die natuurlijk groot moest wezen en naar den omvang van het middel, waarvoor de benaming „wespentaille" het grootste compliment beteeken- kende? Er zijn ballonmouwen geweest, eleganter naarmate de grootte ervan wanstaltiger was, sleepjaponnen, modieus wanneer ze hinderlijk lang waren en veel stof opjoegen. Toen is er 'n tijd geweest van tamelijk uniforme kleeding, al gold dan ook 'n rokje nog wel eens voor heel chique als 't héél kort was. Maar nu hebben we, voor avondkleeding ten minste, weer den langen rok en 't heeft me al eenige malen getroffen, dat ook zeer conservatieve vrou wen, die zich nog verzetten tegen de nieuwe mode, met een zeker Namiddagtnilet van groen crêpe romain, met modieuze mouwen. Zwart mousselinen avondjapon metSsierlijlce strooken. Parijsch avondtoilet van zacht-groen crêpe romain. ontzag spreken over nieuwe toiletten, waarbij de aan duiding, dat ze héél lang zijn, het ultra-elegante er van moet aantoonen. En dit is wel een heel zeker bewijs ervan, dat de lange-rokken-mode vasten voet gekregen heeft, een mode, welke ook door haar, die er nu nog niet aan willen langzamerhand „mooi" zal worden gevonden. In Parijs worden veel avondjaponnen gedragen, welke sluik naar beneden hangen tot aan den grond. Ook princesse-modeilen en empire-toiletten met hooge taille, vaak met een donkere fluweelen ceintuur, onder de buste gespannen op een witte of pastelkleurige japon. Bij zulk een toilet worden vaak heel korte bridge-jasjes gedragen, zóó kort, dat ze nauwelijks tot aan de taille reiken. Groote kanten kragen, van voren bijeengehouden door een cor sage, herinneren, evenals de hooge tailletjes en de lage rokzoom, aan een mode van vroegere generaties. De beide Parijsche avondtoiletten van onze afbeeldingen werden ontworpen door het modehuis Charlotte Beryl. Het eerste van flesschengroen crêpe romain heeft twee bijna gladde strooken over een derde geplooide strook. Aardig zijn de aangeknipte korte mouwtjes van dit eenvoudig aandoende toilet. Zwart mousseline vormde het materiaal voor het tweede toilet, waarvan de taille door opnaaisels wordt geaccentueerd en de sluik neervallende rok een garneering heeft van schuin opgenaaide strooken. No. 32 Onze derde foto vertoont een namiddag toilet van Lethorel et Darol, een sierlijk met opnaaisels gegarneerd japonnetje van groen crêpe romain. De rok heeft, onder de strak gehouden heuplijn, het cloche-model, en op merkelijk is de modieuze mouw, die onder den elleboog in een strook neervalt. PAULA DEROSE. EENIGE WENKEN VOOR GEBREKEN AAN MEUBELWERK u, dat inktvlekken op een gepolijste tafel verwijderd kunnen worden door toepassing van salpeterzuur Een paar druppels op een theelepeltje water doen we in een steenen kopje; op het lepeltje direct geen salpeterzuur gieten, want dat bijt uit. Het water met 't salpeterzuur wordt met een veer op de plek gebracht, dit doet de vlek verdwijnen. Echter moet u er om denken, dat u niet 't omringende hout met het zuur aanraakt; u neemt dus een natten doek bij de hand, om zoo spoedig mogelijk als de vlek verdwenen is er mee over heen te gaan, daar anders een witte plek op het hout achterblijft. Daarna wrijft men er over heen met gewone meubelwas en er zal geen spoor van een vlek meer te zien zijn. Schrammen. Veeg over het meubelwerk met een mengsel van gelijke deelen azijn en paraffine en de krassen zullen vaak geheel en al verdwijnen. Zware krassen zullen bijna onzichtbaar worden. Kneuzingen en deuken. kunnen weggemaakt worden, door de be schadigde deelen nat te maken en dan het water te doen verdampen door 'n stuk vloei papier over iedere beschadiging te leggen en een heet strijkijzer om beurten op de bedekte nat gemaakte vlekken te houden, totdat de oppervlakte van het hout gelijk geworden is. Het natgemaakte hout welt voldoende op. Vaak gebeurt het, dat iemand gedachteloos genoeg is, om in de haast gauw even een japon op de eetkamer-tafel uit te strijken, en wan neer we het kleed weg nemen dan zien we, dat de hitte een merk- teeken heeft achter gelaten. Wrijven met doeken en was helpt niets, de matte plek blijft. Deze plekken kun nen verwijderd worden door kam- ferspiritus toe te passen en dit voor een uur of langer op de plek te laten. Daarna met was wrijven. N.V. DE LEVER S ZEEP MAATSCHAPPIJ. VLAARDINGEN Deuren, muren, gelakte meubelen en alle soorten schilderwerk kunnen in een oog wenk helder en glanzend gemaakt worden. Gebruik Vim overal in huis. VIM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16