SPORT VAN DE WEEK No. 32 VRIJDAG 24 OCTOBER 1930 637 Nog een spelmoment uit de match Zeelandia—Doitgen, waarin de Brabanders op onverwachten tegenstand stuitten, doch desondanks met 3—1 wonnen- taktiek toepaste, konden we minder bewonderen. Hoewel de rechtsbuiten van Dongen bijzonder vlug was, had hij toch den bal verschillende keeren op nuttiger wijze kunnen verwerken. Een half uur na den aanvang zagen de middenspelers evenwel, dat zij zonder bezwaar hun achterhoede Pluymers en van Maaren aan zichzelf konden overlaten en steunden toen weer hun voorhoede. Pluymers, een back zooals de Zuidel. 2e klasseclubs er weinig kennen. Zoolang hij op zijn plaats blijft een niet te verbeteren speler maar hoe vaak zien we hem niet te ver naar voren gaan, soms zelfs tot in de voor hoede. Neen, Pluymers, dat is verkeerde taktiek, deze demonstratie van doelpuntenhonger. De Dongen-voorhoede, vlug, met een te ver doorgevoerd samenspel, dat meestal te kort ge houden werd. Hun rechtsbuiten is een zeer vlug speler, terwijl de linksbinnen in 't veld niet bepaald uitblonk, doch voor het doel blijk gaf over een gevaarlijk hard schot te beschikken. Alle drie de doelpunten kwamen van zijn schoen. Scheidsrechter Knappers, voor de derde maal in dit seizoen in Middelburg, gaf ook thans weer een slappe leiding te zien. Het spel had nu en dan een te forsch en venijnig karakter en daartegen trad hij niet voldoende-op. beteren midvoor zeer zeker suc ces kunnen hebben. En ook nti zou dit het geval geweest zijn, indien niet de Dongen- keeper zich met een bewon derenswaardig élan in den strijd had geworpen. Wat deze doel man verricht, waS werkelijk het applaus waarmede hij beloond werd meer dan waard. DeZee- landia-middenlinie, vooral Phi- lipse, bleven zooveel mogelijk in de achterhoede, wat gezien de verwachtingen van den Don- genaanval te verdedigen was. Dat de Leeuw hier, wat we zou den willen noemen een uittrap- het oude vuur, den wil om te win nen of, als dan niet gewonnen kon worden, den wil om zoo eervol mo gelijk te verliezen. Dit hebben we in de eerste wedstrijden van dit seizoen gemist. Qa voort op den weg, Zee- landianen, dien ge met uw spel dezen middag hebt ingeslagen. Deze wed strijd te verliezen mag u niet ontmoe digen. Als ge zoo doorgaat is de toe komst nog niet zoo donker als velen uwer die inzien. Integendeel, wij zien een lichtend puntje aan den horizon. Een betere midvoor is een eerste eisch bij Zeelandia Zwigtman is voor deze plaats o. i. niet geschikt. De vleugel- en binnenspelers zullen het wel doen. Vooral Janusse en Vos zijn vlug en beweeglijk genoeg. Hun op treden kan vaak verrassend zijn. O.i. was het dan ook verkeerde taktiek Vos en de spil Baljeu van plaats te doen verwisselen. In de middenlinie doet laatstgenoemde beter werk dan in de voorhoede. Tegen de Dongen-achter- hoede had deze voorhoede met een Zeelandia door Dongen met 1—3 geklopt. Het moment waaruit de Middelburgers hun eenigc doelpunt scoorden. Vol spanning zijn we naardeNadorstgetogen om den kampZeelandia-Dongen te verslaan.Don gen,de ploeg,diedoorde voetbalenthousiasten thans reeds als toekomstig kampioen gedoodverfd is. Hun werk in de eerste drie wedstrijden gaf daar toe alle aanleiding. T.S.C., Dosko en R.B.C. toch werden alle drie door haar geslagen, zonder dat zij ook maar één tegenpunt konden maken. Het is dan ook een eer voor Zeelandia de eerste te zijn, die een tegenpunt wist te maken. Is het spel van Dongen nu werkelijk zoodanig, dat de ploeg als onoverwinnelijk moet beschouwd worden Wij vinden van niet. Voor een vlugge voorhoede is hier wel sen kans. Het kan zijn, dat Dongen er Zondag eenigszins „uit" was, maar het spel, dat de Dongenaren vertoonden was nu niet direct spel, dat we van een club, die rechtstreeks op het kampioenschap heet af te stormen, mogen verwachten. Zeker, er waren heele goede momen ten, doch daartegenover stonden evengoed oogen- biikken, waarin Zeelandia het beste van 't spel had. We schrijven natuurlijk alleen over het in dezen strijd vertoonde spel we gelooven echter ook wel, dat op eigen terrein uit een ander vaatje getapt wordt. „Middelburg" zal dat Zondag a.s. onder vinden. De groen-witten hebben nu eens pools hoogte kunnen nemen en zullen wel reeds beslist hebben welke taktiek tegenover deze vlugge ploeg gesteld moet worden. Zeelandia, als zeer zwak beschouwd, heeft tegenover de Dongenaren een Dongen bestookt het Zeelandia-doel in den wedstrijd van j.l. Zondag. Op onze kiek verkeert Zeelandia'8 doelverdediger in een lastig parket spel vertoond, waartoe het door velen niet in staat werd geacht. Zijn spel was ook voor ons een verrassing. De meeningen zullen als altijd weer verdeeld zijn, maar wij vinden, dat een drieéén overwinning van Dongen een ruime belooning is. Het mankeerde bij de zwart-witte Middelburgers aan een goeden midvoor, maar anders, nou dan hadden we het nog niet geweten. De Zeelandianen hebben hun beste spel tegenover de zoo ge vreesde leerlooiers gegeven en wer kelijk, zij zijn niet zoo heel veel slechter geweest dan Dongen. Technisch waren zij de minderen, doch we vonden in dezen wed strijd verschillende malen weer

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17