éëüh Zeeuwsche Omroep - HflT- - Tjallo I hallo I hier is de persdienst van den officiëelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Kruiningen meldde men ons het volgende: „Er loopt dezer dagen in den omtrek een heerschap rond, dat „gouden" verlovingsringen te koop aanbiedt. Daar sommigen de dupe hiervan zijn geworden, zij men gewaarschuwd." De afzender van dit bericht zit be paald niet gemakkelijk in zijn huwelijksbootje. Men seint ons uit Wotfaartsdijk, dat een ingezetene van dit dorp bij het helpen oplichten van een vracht auto 't achtergedeelte van dit vehikel opzijn schouders viel. 't Was zoo erg, dat de dokter er naar kijken moest. Wanneer alle oplichterij zoo vlug gestraft werd zou 't er in ons wereldje beter uitzien. Omdat 't zoo moeilijk is, van eèn nieuw vliegveld den eersten steen te leggen, heeft de burgemeester van Haamstede, jhr, van Citters, ten einde raad de eerste spade in den grond gestoken. Degenen, die altijd zoo sarcastisch opmerken „Arbeid adelt, maar adel arbeidt niet" zullen leelijk op hun neus kijken bjj dit nieuwtje. Een ongenoode gast heeft te Tholen uit een onbe- schlpperd liggende schuit een geldkistje, een roei riem en 'n helmstok ontvreemd. De dader, die bepaald naar het lidmaatschap van een roei- en zeilvereeniging streeft, maakt beslist prachtige kansen. Het provincale blad, dat voor vermakelijke drukfouten zorgt, meldde dezer dagen, dat de Middelburgsche brandweer, bij 'n bluschdemonstratie, met vier spuiten gesproken had. Den volgenden dag werd bericht, dat men gespoten bedoeld had. Volkomen overbodig. Spuitwater is nu eenmaal geen spraakwater. Gemeld wordt, dat de Zeeuwsche politie-rechters bliksemvlug zich door de strafzaken heenwerken. Het beeld van vrouwe Justltia, dat nu een gewone weeg schaal omklemd houdt, zal daarom van een snelweger worden voorzien. De gemeenteraad van Ierseke heeft in geheime zitting besloten, zes gulden uit te trekken voor den aankoop van 'n nieuw hoofddeksel voor den mare chaussee, wiens kepi onlangs door opgewonden lerseke- naren vernield is. U weet nu, hoe solidair deze vroede vaderen met hun burgerij zijn en hoe duur 'n uniformpet is. We moeten nog eventerugkomenop de vele vrouwen die als slachtoffer vielen van de Zeeuwsche najaars- schoonmaak. Alleen in Axel liggen momenteel drie vrouwen met gebroken beenen en één met gebroken arm in de lappenmand. Laten wij een traan van mede gevoel voor haar schreien; zij hebben voor ons zoo veel zeepsop vergotenl Uit Biervliet telegrafeerde men ons, dat een kleer maker met zijn rijwiel in 'n moddersloot geduwd Is (foor 'n Sluiskilschenauto. Dc politie heeft de geheele zaak in banden. Daar zullen haar witte handschoenen ook niet van opknappen! In den Mlddelburgschen raad werd door den voor zitter een balletje opgeworpen om in de Vleeschhal onder 't stadhuis een keldercafé in te richten. Zoo gauw de Slachtmaand nadert, beginnen sommige menschen al maatregelen te treffen om 't vleesch onder den pekel te houden. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot den volgenden keer, dames en heerent No. 32 VRIJDAG 24 OCTOBER 1930 Een biet die gewicht In dc schaal legt. De landbouwer T. Wijffels, te Biervliet had het genoegen deze zeldzaam zware biet in zijn land aan te treffen. Deze behaalde het respectabele gewicht van 25 pond, meet 55 centimeter lengte en 28 centimeter doorsnede. En mocht het ondanks al deze blusch- middelen nog niet gelukken den brand te stuiten, dan is er nog het nieuwe middel om menschen te redden. Op de foto ziet men hoe de bewoners van 'neventueelbrandend huis automatisch naar beneden kunnen worden gelaten. "Nog een plaatje van hetzelfde geval, waarbij het oude moedertje in 't midden met klimmende verbazing den man ziet dalen. Alvorens de winter komt met de vele brandgevaren van kachels enz., werd te Middelburg en Vlissingen eerst nog gedemonstreerd met brandblusch- middelen en werden de spruiten ge probeerd. In tegenwoordigheid van vele autoriteiten wordt te Middel burg brandende benzine gebluscht. Dezelfde demonstratie te"^ Vlissingen waar de bran dende benzine, gestort op een asfaltlaag, een dikken I rook veroorzaakte, maar spoedig gebluscht was. De blussching van een in brand gestoken hoop kisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19