Hem trekken Uitzoeken maar. VRIJDAG 24 OCTOBER 1930 open monden te kijken naar de kiezentrekkerij en bedelen menigen koopman een reclame-artikel af. Over bedelen gesproken Nóg wordt de Middel- burgsche markt onveilig gemaakt door de talrijke kinderen, die zich tegen betaling door vreemde lingen laten fotografeeren. Indertijd wezen we reeds op deze bedelpartijen, en een tijdlang is het politie-toezicht verscherpt. Echterhet gebeurt weer, en het is jammer. De vreemdelingen nemen van ons welvarend land een zeer verkeerden indruk mee. Het aandeel, dat de vrouw in het marktbedrijf heeft, is zeer groot. Het zwakke geslacht schijnt bijzonder handig te zijn in de kunst van verkoopen. Vooral in Middelburg slaan zij hun kramen op. Maar, van de prestaties der Zeeuwsche vrouw hopen wij binnenkort in een speciaal artikel wat meer te vertellen. v. B. Mo je's snoepe altijd weten te profiteeren van den geldkoers en hun artikelen daarnaar koopen. Is de chocolade in België goedkooper dan in Holland, dan staan ze hier met chocolade op de markt; zijn b.v. lucifers in België duurder, dan nemen ze lucifers mee terug. Ten slotte zijn er de kwakzalvers op allerlei gebied. Ze verkoopen je schoonheidsmiddelen trekken kiezen zonder pijn en hebben tegen elke ziekte een middel. Aller lei uitvindingen brengen zij aan de markt. Zoo is het marktleven een bonte warreling van allerlei. In de kleine plaat sen is de marktdag voor de plattelanders een welkome afwisseling. Ze maken er een „dag je" van 's morgens zijn ze al vroeg op pad de mereldsche zaken niet Schulden morden betaald. en ze keeren eerst 's avonds, zwaarbela den met allerlei, naar huis terug. Vooral de Zeeuwsche schoonen worden aangelokt door allerhande „zoetig heid" die talrijke kra men „aan de markt" brengen. Zooals ook een der foto's toont. De mannen houden zich meestal met meer ernstige dingen bezig. Schulden worden be taald, zaken afgedaan er wordt gekocht en verkocht. Maar het beste amuseeren zich de kinderen. Die spelen tikkertje rond de kramen staan met Met de koopmaar naar huis.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3