h vJs cX Zeeuwsche Omroep No. 33 VRIJDAG 31 OCTOBER 1930 659 Llano, hallo! hler Is de persdienst van den offi- 1 A cieelcn Zeeuwschen Omroep. Het verder vertel len van deze berichten is geoorloofd. Onze Middelburgsche correspondent schreef ons, dat een marktkoopman deze week een middel in 'n fleschje aanbood, dat goed „vóór" kaalhoofdigheid heette te zijn. Onze correspondent vraagt of zoo'n haarverwoestend medicijn straffeloos aan den man gebracht mag worden. Ons dunkt, dat het geen kwaad kan, om tegen den tijd, dat het collectief contract in het kappersbedrijf ten einde loopt en staking dreigt, zoo'n fleschje in huis te hebben. Uit Goes ontvingen wij een woedend telegram over het torenuurwerk met carillon, dat na zijn kostbare reparatie nog onbetrouwbaarder lijkt dan vroeger. Men zal zich moeten troosten metdewetcnschap.dat dergelijke instrumenten altijd valsch zijn, eerst spelen ze en dan slaan ze I Een scheermiddelenfabrikant, die er achter is ge komen, dat Gedeputeerde Staten het riemen uit een andermans leer snijden geheel onder de knie hebben, zond dit college een massa materiaal-toe. Te Kloetinge zullen op last van het Staatsbosch- beheer 1500 sukkelende iepen gerooid worden. Een Heemschutter uit dit dorp beklaagde zich bij ons over het feit, dat het gevelde veivonnis het mooie aanzicht van zijn gemeente zal verminderen. Wat een on- mensch om 1500 zieken 'n mooi aanzicht te vinden I Men meldt ons uit Aagtckerke, dat de Zeeuwsche posterijen er vier dagen over deden om «en brief uit deze gemeente naar het 5 K.M. verder gelegen West- kapelle te brengen. Aangezien deze langzame spoed geen ander gevolg had dan 't uitstellen van 'n huwelijk, kan men ditmaal niet in toorn tegen tante Pos ontsteken. Uit Schore vernamen wij, dat het vooruitstrevend dagelijksch bestuur besloot om één petroleumlantaarn om te bouwen voor gasverlichting. De werkloosheid in de metaal-industrie wordt door zulke karweien niet weinig beteugeld. Te Kruiningen is thans definitief een mondharmonika- en fluitclub opgericht. Het bestuur heeft besloten.dat er op de uitvoeringen eerst gespeeld en dan gefloten wordt. Wij gelooven dat voor deze rangschikking geen speciaal bestuursbesluit noodig was. De gemeenteraad van's Gravenpolder, die nog steeds overhoop ligt met het Provinciaal bestuur, heeft een parig verklaard, liever met eere weggejaagd te worden, dan met schande te blijven zitten. Die zullen 't niet ver in de politiek brengen I Onze correspondent te Waterlandkerkje meldt„Een echtpaar vierde hier zijn 65-jarige bruiloft. Het fanfare korps bracht den oudjes 'n serenade. Van de II kin deren zijn er nu nog 6 in leven". O, o, die Zeeuwsche muziek! Tot de volgende week dames en heerenl W De Middelburgsche bolwerken in wintertooi ^-De brug aan de Keersluis te Vlissingen ondergaat een flinke reparatie, niet altijd ten gerieve het verkeer, als de hekken gesloten blijven. Te Icrseke werd Donderdag j.l. 'n tentoonstelling van bakkersproducten gehouden.Men ziet hierin het midden een brood van 2.80 meter lengte, geflankeerd door exemplaren van 1.65 M. tot 2 M. De dames dragen ter vergelijking elk een normaal brood In den arm. Herfstlicht aan de Kade te Vccrc. Zondag 19 October j.l. brandde te Kortgene de landhouwschuur van den heer J. Verborg^,, tot den grond loc af. Het belendend woonhuis kon gelukkig behouden blijven.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19