Zeeewsche Omroep No. 34 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 677 X-Iallo, hallo I hler is de persdienst van den officieelen A 1 Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Met eenige bitterheid wordt ons uit Ierseke de droeve ervaring van de fanfare „Mozart" gemeld. Qenocmd gezelschap zou Zaterdagavond ter stijving van zijn kas een reuzen-krentenbrood onder de liefhebbers ver- koopen, welk reuzen-brood afkomstig was van de Ierseksche bakkerij-tentoonstelling. Tot groote ver ontwaardiging van het bestuur kwam echter geen enkel kooper opdagen. Wij deelen echter die veront waardiging niet, maar prijzen het veeleer in de lersekenaren.dat zij niemand gaarne broodeloos maken. Men schrijft ons uit Heinkenszand, waar momenteel de radio-distributie in werking treedt, dat een ouden ingezetene het volgende overkomen is. Vragende naar de oorzaak van het feit, dat overal draden gespannen waren, antwoordde een werkman hemdat komt door de draadlooze. De grijsaard heeft zijn verzilverd hoofd geschud over zoo'n onzinnig gezegde. Uit Zeeuwsch-Vlaanderen wordt ons bericht, dat een onderwijs-inspecteur. die de algemeene ontwikkeling der schoolkinderen wilde peilen, op zijn vraag:„Waarom noemen ze Rusland den heilstaat?"prompt het antwoord kreeg „Omdat ze er daar zooveel naar betere gewesten sturen I Nog wordl ons uif ierseke gemeld, dat het gerefor meerde kerkgebouw 's nachts is bezocht. Daar eenige kasten waren opengebroken, wordt begrepen.dat men deze gebeurtenissen niet aan geestelijke nooddruft der nachtelijke kerkgangers behoeft toe te schrijven. Uit Kruiningen meldt men ons: „Dezer dagen ver gaderde de raad. Na opening werd de heer N. N. als raadslid geïnstalleerd." Zulk'n operatie of anatomische les bij het begin van iemands politieke loopbaan is ook niet aanlokkelijk! Uit Colijnsplaat schrijft men ons, dat de Raad aan den gemeente-secretaris zijn telefoon heeft ontnomen, oindat diens buurman, 'n café-houder, er een heeft en men meende, dat genoemde ambtenaar daar maar heen moest gaan, waanneer liij behoefte had aan een draadgesprek.De café-houder heeft geen bezwaren,mits men nooit 'n geheelonthouder tot secretaris aanstelt. Onze correspondent te Sluiskil meldt: „Heden viel 'n paard van den voerman v. D. dood. Het dier was gelukkig verzekerd." Ja. daar zou je bijna dood voor willen wezen I Op Schouwen en Duiveland Is een pctroleumventer wegens minnenijd door eenige personen te water ge worpen. Hieruit leert men, dat ook voor een olie handelaar liefdesaffaires niet altijd gesmeerd loopen. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. Tot weerziens, dames en heeren. Bij Qroede heeft de provincie den hoofdverkeers weg om de gemeente geleld, wat zeker een groote verbetering mag genoemd worden voor het verkeer. Een aardig hoekje van den nieuwen weg, die waarschijnlijk in December voor het verkeer zal worden geopend. Te Zierikzee herdachten kortelings de echtelieden Pieter Manni en Jannetje Kort hun 55sten huwelijksdag. Bij den wederopbouw der perceelen.dienuongeveer ~een jaar geleden te Middelburg afbrandden, wordl thans duchtig aangepakt. In plaats van steenen brengt men heele stukken muur tegelijk aan. De Christ, school vereniging te Ar- nemuiden bestond dezer dagen 25 jaar. Foto van het bestuur- Half verbrande landbouwwerktuigen, hier en daar verspreid, versomberen nog de stem ming bij de groote ruïne. T usschenOroede en Nieuwvliet brandde de vorige week de kapitale schuur af van den landbou wer Becu, waarbij enkele dieren in de vlammen omkwa men en verder de geheete oogst ver loren ging. Het ont staan van den brand wordt in verband gebracht met de al daar heerschcnde staking van deland- arbeiders, die, naar het schijnt, met brandstichten zou den hebben ge dreigd. De vermoe delijke dader is aangehouden. Foto van de ruïne.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17