Annetfe en Liesje No. 34 In lange reien gaan ze voort de boeren en boerinnen, Gearmd of ook mei pink aan pink, De marktdag gaat beginnen. De meisjes koopen nu vandaag hun beuken, slot en kralen, termijl ze uit hun groote beurs met zilveren knip betalen. De jongens koopen op de markt Van allerhande ivaren. Eén bergt er in zijn binnenzak een groote kist sigaren, Ze drinken in de melksalon hun Fosco of Anisetje. Verliefde Klaas drinkt uit één glas met 't levenslustig Betje Des avonds klinkt het langs de straat in rume, luide klanken, Het lied „Van Sien m'n Lammetje Al slapen mij op planken" „Toen ik op Neêr'lands borgje stond" „Van Siene laat me los", „Vooruit Mina, vooruit Mina. 't is kermis in het bosch". De beelden van het oud stadhuis, de graven en gravinnen, Zien statig uit hun nissen neer. op de boeren en boerinnen. M'burg. C. J. v. V. F.en stcmmingsbeeldje van den huidigen bietcntijd. De doorweekte wegen en dreigende wolken veraangenamen liet zware en weinig loonende werk niet. bietentijd beteekende voor veel Zeeumsche boeren jaren lang zooiets als een appeltje voor den dorst: alvorens de winter definitief zijn intrede deed, kon men nog mat overleggen van den verkoop der bieten en vaak de in den zomer geleden schade nog inhalen. De algemeene crisis in het land bouwbedrijf heeft ook hier meer aan oeel hoop den bodem ingeslagen. En reeds dit jaar is er al geen sprake meer van de levendige, prettige, ook mei eens mat vieze, drukte, die anders heel Zeeland door heerschte gedurende de bietencampagne. Het meer heeft de laatste roeken ook al meinig meegeholpen om het merk voor mensch en dier mat te verlichten en veraangenamen. Spannen van drie of meer paarden verrichten het zware werk van het bietenvervoer. wanneer niet het bedrijft, zoo grootscheeps is ingericht, dat er met kipkarren gewerkt kan worden, zooais hier in den Wilbeimina-polder. Daar kan één paard gemakkelijk een heel wat zwaarder last vervoeren.. 'n Qroot voordeel van de kipkarren is ook 't gemak van lossen. Wanneer ze zijn uitgestort VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 worden de bieten per kruiwagen aan boord van de schepen gebracht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19