3nt No. 34 VRIJDAG 7 NOVEMBER 1930 667 echt oudermetsche geoelsteentjes kan men er bewonderen. Ze zijn dikwijls een- ooudig en geestig oan ooorstelhng. Wandelt men in die gedeelten oan Delfs haven,dan waant men zich minstens een eeuw leoens terug. Haar bij het voort gaan merkt men reeds spoedig aan de nieuwe myken den nieuwen tyd. Staat men aan de Coolhaoen, dan ziet men b.o. Jen wolkenkrabber oan het nieuwe Gem. Elec triciteitsgebouw, 'twelk spoedig gereed zal zijn, en men is meer terug in de twintigste eeuw, met haar techniek en verderen vooruitgang, maar óójfc met al het niet-gemoedelijke, met de plaag oan werkloosheid, oor- logsgeoolgen enz. Zoo hebben alle perioden haar ooor- en na- deelen en ooorts haar eigen sfeer en stijl, haar eigen uiter lijke beelden. Die beelden geoen we hier aan onze lezers weer en ze mogen kiezen mat of ze, in dit opzicht, prefereerenhet oude of het nieuwe. Vanwege het meerdere comfort en de grootere geriefelijkheid zal de keus wel oallen op 't nieuwe, dat de toekomst de hand reikt. Tegenlicht-kiek van de Acbterhaven, met den Hollandschen molen op den achtergrond. Schepen in de Albrechtskolk. De huizen vormen een aardige entourage Waar 't hart klopt van oud-Delfshaven Het nieuwe gedeel te: de Schoonder-^ loostraat, waar de zon haartooverspel speelt en waar een levendige passage is De moderne, met jonge boompjes ver fraaide, Willem Buytenwechstraat. Een sier van nieuw Delfshaven. N Licht en donker in het oude Voorstraatje te Delfshaven, met doorkijk opdebrugaandeKolk.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 7