No. 35 VRIJDAG 14 NOVEMBER 1930 695 Heldere nacht op het Canadeesche S't. Placide-meer. Dikwijls zag Edgar visioenen van Engeland, van een lief, teer wezentje, dat hij daar had achtergelaten. Nooit had hij beseft, wat zij voor hem betee- kende, eerst thans werd het hem duidelijk, dat hij geen oogenblik zou aarzelen, haar te vragen, als hij weer in Engeland terug was. Als Ook Ben Daniels scheen zijn goed humeur ver loren te hebben. Zonder te spreken kon hij, even als Holmes, voor zich zitten staren, blijkbaar in sombere gedachten verzonken. Totdat hij zich niet langer in kon houden en zich tot Holmes wendde Edgar," begon hij, „we kennen elkaar nu al jarenlang, vanaf de schoolbanken zijn we vrien den geweest, en daarom kan ik je eerlijk opbiech ten, wat ik op te biechten heb 1 Ik ben verloren, Edgar. Een week geleden heb ik bij het spelen in het Casino een enorme som verloren en ik ben niet bij machte te betalen 1 Overmorgen moet ik de schuld afgelost hebben 1 't Is me echter onmo gelijk en dit zal dus het einde wel zijn 1" Achteloos speelde hij met een revolver. Angst blonk in Edgar's oogen. „Ben je razend. Ben Ik smeek je, doe dat nietHoeveel heb je noodig Je weet, ik ben vermogend, morgen kan ik hier bij een bank het bedrag opnemen en het je schenken of leenen. Maar doe niet het uiterste. Spreek, hoeveel „Vierduizend pond SterlingDus geen klei nigheid 1 Bovendien, Eddie, ik wil dat niet van je accepteeren. Ik prefereer den dood boven een aalmoes. Mijn eer is ermee gemoeid, vergeet dat niet, beste jongen I" „Ben, oude vriend, denk erover na, bedenk wat óók voor mij de gevolgen kunnen zijn. Jij bent de vierdeik de laatste1 Denk aan dien vervloekten bedelaar ..Goed, Edgar, ik zèl erover denken 1" Met deze woorden zocht Daniels zijn kamer op. Een uur 's nachts 1 Stil sloop Daniels uit zijn kamer. Loerend keek hij in de gangen van het hotel niets 1 Vlug sloop hij voort, naar buiten. Doch hij had niet opgemerkt, dat ook Holmes hem naar buiten was gevolgd. Deze, door doods angst uit den slaap gehouden, had gemerkt, dat Zeihoedstryd bjj maanlicht. Daniels was opgestaan. Gelukkig had Holmes zijn kleeren aangehouden en lag hij zoo op den divan te soezen, dus kon hij Daniels onmiddellijk volgen. Hij vreesde, dat deze tóch zijn snood plan wilde uitvoeren en zelfmoord plegen. Maar hij zou het hem verhinderen Daniels liep vlug door de straten van Alexan dre. Nu en dan keek hij om, maar Holmes zorgde ervoor in de schaduw te blijven, zoodat hij niet werd ontdekt. In de buitenwijken van de stad aangekomen, verdween Daniels plotseling in een huis. Verwonderd sloop Holmes dichterbij; toen besloot hij, eveneens naar binnen te gaan. De deur stond gelukkig aaan, hij liep de donkere gang door, en zag een lichtstreep van onder een deur. Zou Daniels daar binnen zijn Stil gleed hij nader, hij hoorde binnen gelach en bekende stemmen. Wat was dat, hoorde hij nu niet Befford's naam noemen En ook zijn eigen naam, gevolgd door een spottend lachen. Hij moest er meer van weten! Kalm trok hij zijn revolver, wierp toen plots de deur open.... Wat hij aanschouwde sloeg hem met stomheid Dóar zaten, rond een wrakke tafelLewis Richard son, Dick O'Connor, Jack Bajford, Ben Daniels ende oude bedelaar Als een bliksemschicht ging 't door zijn hersens, dat alles een complot geweest moest zijn, een complot, om hem angst aan te jagen en., zijn geld af te zetten. Een sarcastisch lachje ver scheen om zijn lippen. „Zoo, zoo, dat is dus de oplossing. Mooie vrien den zijn jullie 1 Mek- toubhaha I Als een kind hebben jullie mij bang gemaakt, en 'tis je geluktGelukkig ben ik bijtijds achter jullie smerige praktijken geko men. Dat stond geschre ven.II" Toen keerde Edgar Holmes zich om en ver dween. Met de volgende boot keerde hij naar het nuchtere Engeland terug.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 15