ZEEUWSCHE EDITIE „GROOT-ROTTERDAM" LOSSE NUMMERS 15 CENT 8i- JAARGANG No. 35 14 NOVEMBER 1930 Den Zisteu November hopen de echtelieden johannes Cornell's Butz en Engclina Bongers te Middelburg den dag te herdenken, waarop zij (55 jaar in het huwelijk werden verbonden. Te St. Maartensdijk brandde de vorige weck een schuur af, waarbij elf beesten in de vlammen omkwamen. - Foto van het opruimingswerk Te Schoondijke organiseerde de plaatselijke afdeeling van de Mij. lot bevordering van Ooft- en Tuinbouw een floraliatentoonstelling. Het bestuur, w.o. de burgemeester, poseert na de officiecle opening tusschen de ingezonden bloemen Dijkversterking te Hansweert. Sinds eenigen tijd is men te Hansweert bezig met liet versterken van den dijk, die de oude buitenhaven afstuit. Voprloopig is deze haven nu totaal afgesloten. allo, hallo I hier is de persdienst van den officieelcn Zceuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten Is geoorloofd. Men meldt ons uit Wissenkerke, dat 'n tiental rijks veldwachters en politie-agenten ten huize van hun collega het feit hebben gevierd, dat deze den dienst met pensioen ging verlaten. Er lieerschte 'n echte feeststemming. Dit laatste zal men nooit opmerken bij 'n burger, wanneer die z'n huis vol agenten heeft Met eenige verontwaardiging maken wij melding van het feit, dat een raadslid te IJzendijkc voorstelde de schooljeugd op de bastaardsalijnvlindcrs los te laten. Het gaat toch immers niet aan om van onze lieve jeugd te spreken zooals men doet van kwade honden Deze week vroeg 'n firma in de Zeeuwsche bladen om agenten met opslagruimte. Zooals altijd zullen de menschen, die monden als hooischuren hebben, hier succes kunnen boeken. Uit Middelburg meldt men ons, dat de stadsapotheek opgeheven zal worden. De ziekenverzorging bracht deze stad reeds zooveel onaangename verrassingen, dat men blijkbaar door dezen maatregel aan het slik ken van de bittere pillen hoopt te ontkomen. Het zetfoutenduiveltje van de Kruiningsche Courant heeft een adverteerder tot 'n heftig-verontwaardigd protestbriefje geprikkeld, waarvan de inhoud als volgt luidde: „Meheer de havetentie die Ik bij U geblaas heb staa fol fouten en me neev zeg dat es geneen teeke op se plaas staa. Ais uwes niet beter kan drukken, waarom drukt uwes dan." Wanneer wij niet beducht waren voor de opmer king: „Kijk jij maar naar je eigen", zouden we tot den Kruiningschen taalkunstenmaker zeggen :„Als uwes niet schrijven kan, waarom schrijft U dan?" Woensdag ontstond te Oostburg door oubekendeoorzaal. brand in het woonhuis van den heer A. Termeiilcn. Hei geheelc interieur werd verwoest. Foto van de gang mei doorzicht naar de andere vertrekken, waar alles een prooi der vlammen werd Iet vrachtschip „ludocus Ludovicus". geladen met biezen, -igenaar de heer F. Vranken te Nieuw Namen, geraakte lezei dagen in brand te Hansweert. Zicht op de totaal uitgebrande roef Van verschillende zijden vernamen wij, dat den Zeeuwschen boerenstand het huilen nader staat dan 't lachen. Wij hopen, dat de tranen Ingehouden wor den: er valt toch al water genoeg. De 500ste klant van 'n dameskapper te Middelburg die voor 'n permanent wave behandeld werd,ontving te dier gelegenheid een tuil bloemen en 'n beeld van den god der zee Neptunus, die, naar men weet, de uitvinder van de permanent wave of bestendigen golfslag Is. Men bericht ons uit Hulst, dat een notaris 'n adres aan Provinciale Staten heeft gezonden met't verzoek, geen geld te geven voor een waterleiding, omdat er niet voldoende water voor te vinden is. Intusschen regent het klachten over ondergeloopen landerijen. Destijds was er verbazing in de wereldpersoverhct feit, dat iemand tijdens een koudwaterkuur brand wonden opgeloopen had. Niet minder wonderbaarlijk lijkt ons 't geval van den schipper te Hansweert, die dezer dagen, al varende, zijn lekke schuit, die met slijknattc bieten geladen was, in vlammen zag opgaan. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wijsluiten tot de volgende week, dames en heeren. Iusschen Veerc en Kamperland wordt thans dc ver binding onderhouden door de Zandvliet, de vroegere veerboot van Wolfaartsdijksche veer. Een prachtige ver betering. De veerboot aan den stijger te Veere. De heer de Munck te Hansweert leed schipbreuk met 7. n vlet, die tusschen 2 schuiten werd stukgedrukt. De resten zien we op de foto. Red. en Adm.Stationsweg 24. Tel. 50540. Abonnementsprijs: p. weck 12'/act., p. kwartaal ƒ1.02*. p. p. 1.75 Voor Ned.-Indië f 7.00 p. jaar bij vooruitbetaling. Voor het overige buitenland porto extra. Losse nummers 15 cent. Voor Advert, wende men zich tot de Reclame-afdeelingKeerweerlaan 21 25. R'daih. Telcf. 12004 of tot de Adm. van dit blad. Al onzé abonné's zijn gratis verzekerd tegen ongelukken fuitk. tf 30.- tot 5000.- OPLAGE BOVEN 100.000 EX geïllustreerd weekblad voor ZUID-HOLLAND EN ZEELAND

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 20