VROUWENLEVEN cfieuwe Hoeden Een leuke Poederkwast of een Speldenkussen i*oor de toilettafel 11 Prachtig helder linnengoed, zonder al het zware werk van vroeger. Dit krijgt U met 716 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 No. 36 Een nieuwe hoed heeft iets feestelijks. De nieuwe hoed geeft cachet, hij is de bekroning van het geheele toilethij geeft de draagster iets fleu rigs, het aangename bewustzijn er goed uit te zien, dat op zich zelf al het uiterlijk ten goede komt. Maar de hoed, die zoo'n belangrijk onderdeel vormt van het toilet, moet dan ook met zorg ge kozen worden. En is hij met zorg gekozen, dan is er nog de manier van dragen, welke een allereen voudigst hoedje kan stempelen tot iets elegants, maar waardoor eveneens een elegante hoed hope- /"Vm dit te maken hebben we noodig een celluloid C' popje van 10 of 20 ct., y2 el lint, ongeveer 5c.M. breed, y2 el kant en een grooten zwaren donskwast. Eerst halen we de beenen van het popje eraf. Dan maken we den kwast los bij het ingehaalde gedeelte en plaatsen er de pop in. Verzamel de ruimte opnieuw en bind die stevig rondom het lijfje van de pop. Naai vervolgens de kant aan den rand van het lint, en na het geplooid te hebben zoodat het mooi ruim valt, maken we het om den hals van de pop vast, of onder de armpjes om het middel. De kant valt nu over de dons. Vervolgens krijgt de pop nog een mutsje, gemaakt van een stukje lint 5 X 7 y2 c.M., hetwelk we eerst van het half el lint afknippen. Dit stukje wordt precies in 't midden dubbel gevouwen en aan één kant dichtgenaaid, zoodat het een kapje vormt. De voorkant is met een stukje kant versierd. De beide punten maken we onder de kin vast, zoodat het kapje sluit. Deze poederkwast is leuk om uw vriendin voor Sint Nicolaas ten geschenke te geven. Maak de pop passend bij de kamer. Wanneer u voor een tante of voor moeder iets aardigs wilt maken, dan krijgt de dame twee fla nellen rokjes aan met schulpjes onder het kanten rokje, en we kunnen haar dan voor speldenkussen gebruiken. Een andere manier is om het popje in een met watten gevuld en met ruimte ingehaald kussentje te plaatsen, zooals bij den poederkwast. We krijgen dan een echt speldenkussen en het kanten rokje verbergt het voor het gezicht. Zwart fitten hoed met beige fluweelen strik. Qroote cloche-hoed van zwart peluche met garnee ring van veeren fantaisie. loos verknoeid kan worden. En daaróm is het natuur lijk niet genoeg, dat ons een aardig omlijst kopje tegen lacht, wanneer we in den spiegel kijken. Als de hoed niet harmonieert met ons geheele toilet, dan kan de totaalindruk van onze ver schijning niet aangenaam wezen, zelfs niet met den meest eleganten hoed en met den meest eleganten mantel. Evenals er meer verschei denheid gekomen is in de japonnen, zoo is er nu ook veel meer verscheidenheid in de hoeden. Gelegen heid te over dus voor een ieder om voor de eigen persoonlijkheid het juiste te kiezen, maar, helaas, ook vele voetangels en klemmen voor al degenen, die niet met smaak en overleg weten te kiezen uit l'embarras du choix. Onze afbeeldingen vertoonen 'n paar der nieuwe hoeden van verschillende grootten en vormen. De groote cloche-hoed van zwart peluche is gegarneerd met een fantasie in zwarte veeren op den bol eri een dergelijke fantasie in 't wit van binnen tegen den rand aan. Deze flatteuse hoed werd ontworpen door Tina Bosco. Van Hélène Corbett is de hoed van bordeaux rood vilt, een elegant model, dat als garneering 'n paar veeren poufs heeft. Het derde model van zwart vilt, waarvan even eens de samenstelling van het materiaal de voor naamste garneering uitmaakt, heeft een strik van beige fluweel. Deze hoed werd ontworpen door het modehuis Aoust. PAULA DEROSE. Rood filten hoed met veeren pont. Een product der Sunlight Zeepfabrieken

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16