Sport van Zondag 718 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 No. 36 Spelmoment uit de match Middelburg—Zeelandia, welke met 3—1 door de gast- heeren werd gewonnen. zichtig, we hebben 't al meer gezegd, hij moest er zich wat forscher tusschen zetten. Zijn collega Ploegaert deed het heel wat beter. We gelooven, dat zijn plaats voor hem wel verzekerd is. Hij deed het o.i. buitengewoon goed dezen wedstrijd. Zijn voorzetten, zoo nu en dan wat scherp, boden ver schillende prachtkansen. We hadden hem sinds vorig jaar niet meer aan 't werk gezien, en konden wel een flinken vooruitgang constateeren. Spit, Ro- mijn en Montenari werkten om 't hardst. De eerste zocht tegen 't einde nog wat gezondheid in een modderbad. Dat het hem wel bekome. De met water gevulde greppels hebben trouwens ver schillende toeschouwers met een nat pak naar huis doen gaan. De oorzaak, hun al te vurig enthou siasme, werd afdoende bekoeld. Hier tegenover staat evenwel, dat hij door goed opstellen menig onverwacht schot prachtig heeft weggewerkt. Door het verdedigen van de groen-zwarte mid denlinie werd wel wat te weinig aandacht ge schonken aan den aanval. Alleen Baljeu heeft de voorhoede nog wel eens aan 't werk gezet. Het viel op, dat Zeelandia zich meer en meer op open spel gaat toeleggen. Met Vos als stuwkracht wer den de vleugelmenschen menigmaal door de binnenspelers aan 't werk gezet. Dat hun werk niet beter was, kwam, doordat de Middelburg verdedigers er geweldig „op zaten". Door 't ver trek van Leijnse kwam Geelhoed zijn broeder Piet steunen en moest Dirkse uit den aanval worden teruggetrokken. Zonder te kort te willen doen aan de prestaties van de andere spelers, moeten we zeggen, dat dit trio zich bijzonder verdienstelijk maakte. Vooral Dirkse speelde een partij voet bal, die terecht bewondering afdwong. Hij verde digde schitterend en was tevens de man, die als het ware den bal zoo voor de voeten van Suijker- buijk en Merk bracht, dat ze maar te schie ten hadden. Tweemaal profiteerden dezen daarvan, door de backs te passeeren. De mid- voor kon telkens op zijn eentje er van door. Seijbel stond daar machteloos tegenover. Het andere punt kwam uit een strafschop, door Joh. Geelhoed genomen op de van hem bekende kalme manier. Tot slot nog even de Middelburg buitenspelers Bos- schaart en Ploegaert. De eerste een goed speler, zoolang het vrije ballen betreft, doch wanneer men hem op de voeten zit, is 't mis. Hij speelt wat te voor ste schoten werden door hem op zekere wijze verwerkt. Dingemanse aan de andere zijde deed het dezen wedstrijd bij oogenblikken minder goed. Het eerste punt kwam er doordat hij den bal liet vallen en niet voldoende weg werkte. We hebben hem trouwens meermalen den bal zien laten vallen. Middelburg wint met 3—1 den vriendschappelijken wedstrijd tegen Zee landia. Spelmoment tijdens een hoekschop op het doel van Zeelandia. '"■""'wee clubs tusschen wie het niet zoo erg botert, _1_ een plaatselijke ontmoeting en dan in 't be gin van den wedstrijd een incident, waardoor twee spelers het veld moeten verlaten, zijn alle factoren, die in staat zijn de toch al niet zoo rustige gemoederen van spelers en toeschouwers in opstand te brengen. Het rustig optreden en tijdig ingrijpen van scheidsrechter van de Wijgert heeft veel bij gedragen tot een goeden afloop en daarvoor mogen beide vereenigingen hem dankbaar zijn. We mogen het betreurenswaardig incident in de eerste helft van den wedstrijd niet ongemerkt laten voorbijgaan. Het is niet aan ons, na te gaan, wie hier de schuldige was, wel mogen we opmerken, dat dergelijke gevalletjes niet erg meewerken om de voetbalsport, die toch al een niet te goeden naam heeft, aantrekkelijker te maken bij 't pu bliek. Daarom was het goed, dat de arbiter streng optrad en zoowel Leijnse als Jansse het veld uit zond. Laten we hopen, dat hij door 't indienen van een juist rapport zal bewerken, dat de ware schuldigen gestraft worden. lntusschen was het voor beide ploegen een ge duchte handicap, dat één van hun beste spelers vertrok. Beide ploegen pasten zich goed aan den toestand aan. De aanvalslinies moesten het nu met vier man doen, waardoor zoo nu en dan ta melijk groote gapingen ontstonden, die zoo goed en zoo kwaad als 't ging gestopt werden. De 31 overwinning werd door Middelburg na de rust bevochten en was o.i. meer dan verdiend. Een gestadig overwicht kon eenerzijds door su bliem keepwerk van Seybel, artderzijds door ge brek aan geluk niet in doelpunten worden uitge drukt. Zelfs gelukte het Zeelandia door een punt van Dingemanse een 10 voorsprong te krijgen, die tot de rust gehandhaafd werd. Een taaie verdediging door de Zeelandianen, waarbij Het kranige Rotterdamsche elftal dat Zondag j.l het Bondselftal een 3—2 nederlaag toebracht. Pluijmers weer uitblonk, maar waarin niet minder goed gewerkt werd door de middenlinie en den linksachter van Maaren, kon dezen voorsprong zoo lang gestand doen. We zeiden het al, Seybel was voor de rust niet te pas seeren, de hardste enmooi- Middelburg klopt Zeelandia. Een tweede spelmoment voor het doel der gasten, waar de keeper, door uit te loopen, redding brengt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 18