Zeeuwsch Nieuws ÜtitzlP No. 36 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 719 Door den heer Doezelaar werd de vorige week te Arnemuiden de eerstestecn gelegd voor het nieuwe gebouw van het Oroene Kruis. De bazaar ten bate van de ieugdgebouwen der Ger. kerk te Vlissingen.die van 11-13Nov. werd gehouden, mocht zich in veel belangstelling verheugen. Overzicht van den bazaar. Groepje dames- en heeren-ijveraars --3 voor het welslagen van den Vlissingschen bazaar De nieuwe Wilhelminakerk te Hulst nadert de voltooiing. Foto van het nieuwe gebouw. Het echtpaar C. Geluk—Maar- tense te Middelburg vierde zijn 60-jarig huwelijksfeest. Aspirant filmheld. Bij aankomst van den mailtrein op Dinsdag 1.1. te Vlis- singen, kroop daar onder vandaan een 18 jarige jongen uit Tsjecho-Slowakije, die op deze manier trachtte in Londen lc komen om daar een plaats te zoeken bij een film-maatschappij. Foto van den jeugdigen avonturier. Hallo! hallo! hier is de persdienst van den olficieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Stavenisse meldt men ons, dat bij sommige boer derijen liet water zoo hoog stond, dat het varkens hok compleet vol liep. Om de dieren voor den ver drinkingsdood te behoeden, hebben de goede men- schen deze beestjes geslacht. Edelaardige zielen I Uit dezelfde plaats meldt men, dat zelfs de oudste menschen zich geen benarder tijden kunnen herinne ren. Wel prettig voor de jongeren, die nu ook eens aan 't woord kunnen komen. Men seint ons uit Vrouwenpolder woordelijk 't vol gende: „Het is verbazend druk met peeën riiin. Vorige week Vrijdag werden er maar eventjes zeven boeren geverbaliseerd op één avond. Zij hadden natuurlijk geen licht op in deze drukte. De politie vroeg aan den zevenden boer of hij geen nieuw potlood voor hem had. Offe de boeren ook de „pee" in adde". Waarschijnlijk nog meer dan hun gevulde wagens I Te Ossenisse stond het water dezer dagen zóó hoog, dat de school tijdelijk gesloten moest worden.Sommige menschen willen weten, wie er blijder warende onderwijzers of de kinderen. Uit Zierikzee wordt ons bericht, dat een aantal honden vergiftigd is. Nog steeds vallen er slachtoffers. De politie werkt onder zoo'n hoogen druk, dat alle agenten beweren, dat 'n hondendood te verkiezen is boven 'n hondenleven. Op 'n vergadering van Tholen's IJsclub heeft de voorzitter, volgens 'n kabeltelegram dat wij ontvingen, het zeer betreurd, dat er geen damesleden aanwezig waren. Zoo ziet men alweer, dat de koelheid van 'I ijs niets vermag tegen de warmte des harten. Een Zeeuwsch-Vlaamsch blaadje berichtte deze week het vertrek van den rijksontvanger onder het opschrift „Een ernstig verlies". Uit een en ander moet men echter niet voorbarig afleiden, dat de fiscus erg geliefd of populair in Zeeland is. Uit Middelburg meldt men ons, dat'n jongeling, die in de Ambachtsschool zich van 'n trapleuning liet glijden, zoo leclijk terecht kwam, dat t ziekenhuis zijn poort voor hem moest openen. Wanneer men in die school altijd op gemelde manier van boven naar beneden gaat, zal men er heusch geen twaalf ambach ten behoeven te leeren, om dertien ongelukken te krijgen I Men meldt ons uit Wolfaartsdijk, dat een auto gezelschap door de politie op revolverschoten is ont haald, daar de heeren haasjes wilden stroopen. Het eerste schijnt prijzenswaardiger te zijn dan 't laatste. Gelukkig is ntensch noch dier geraakt. Tot de volgende week, dames en heeren. Te Goes zijn de jaarlijkscbc toondagen ingezet met ruimer toevoer van vee op de markt, zooals uit deze foto blijkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19