VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 No. 36 OUD-VL1SSINGEN, of wat de voorkant verbergen kan. Ylissingen is ja, wat is Vlissingen Een Engelschman, die veel van de wereld gezien had, lachte, toen hij Vlissingen als badplaats hoorde noemen. Dat stukje strand en die paar hotels.... dat was immers niks. En een oude Zeeuwsche, die nog nooit van haar dorp vandaan was geweest, sloeg de handen in elkaar, toen ze voor 't eerst in Vlissingen kwam. Menschen lieve, wat 'n stad 1 Je begriep nie wat 'at die menschen daer allegaere doeë. En dan al die errebergen, en de meziek. De verleidige, weet jeFoetsjie was ze Kwam nooit terug. Wie heeft er nu gelijk Luister. Een boeren- vrouwtje, een „ouwentje", die heelemaal achter in 't land woonde, kwam Scharretjoeoeoe voor het eerst in tien jaar in het naastbij liggend gehucht, dat 400 inwoners telde. Toen ze binnen het half uur twee fietsen door de dorpsstraat zag komen, sloeg ze haar handen in elkaar en zeigosterlieve, 'oe 'ou je 't uut mie die drokte 1 Ik wil maar zeggen, dat alles betrekkelijk is. En zoo kunnen wij in Zeeland Vlissingen met een gerust hart èn stad èn badplaats noemen. En wat 'n aardige stad, en wat 'n aardige bad plaats. Zoo gezellig, dat menhaast niet meer van Zeeuwsch kan spreken. Maar ondanks zijn vele niet-Zeeuwsche gewoonten, die in 't heele leven tot uiting komen, blijft Vlissingen tóch een echt-Zeeuwsche stad. Overigens is het karakter van de stad moeilijk te bepalen. Het is een oude stad en tóch weer een moderne.'Alsof oud en nieuw door elkaar zijn gegooid. De stad mist de intieme, historische He» oude hofje Erve de Bok in de Walstraat.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 2