No. 36 VRIJDAG 21 NOVEMBER 1930 703 Vlissingen op z'n smalstnajaars- stemming in een der oude straatjes. geheel te verkrijgen. Dit is er dan ook. Niet te spreken zijn we echter over de oplossing van de plantsoen-kwestie. Men heeft het oude kerkhof eenvou digweg in een publiek park veranderd. Voor zoover moge lijk zijn de graven weggenomen; echter lang niet alle, wat trou wens ook niet mogelijk was. Nu heeft men een park ver kregen, maar een, waarin hier en daar grafsteenen aan den rand van de wandelpaden lig gen. Dit kan ons niet bekoren. Om nog maar te zwijgen van het feit, dat minnende paartjes 's avonds tusschen de grafstee nen verpoozing zoeken. Dit getuigt niet van kieschheid maar de mogelijkheid hiertoe is door het gemeentebestuur gegeven, 't Zou zeker over weging verdienen, het kerkhof als kerkhof te bewaren tot Kijkje uit de Pluimstraat-^. op het stille Mariniers plein met de witgekalkte Marechaussée-kazemc. sfeer van Middelburg en toch heeft ze hoek jes, waarop Middel burg jaloersch kanzijn. Men loopt door een drukke straat en staat ineens op een een zaam pleintje, waar het gras tusschen de steenen welig opschiet. Dan weer opent zich achter een poortje een hofje met gezellig en intiem leven. De Vlis- singsche hofjes zijn bijzonderaardig. Druk, roezemoezig en geheel anders hofjes plegen te zijn. Een eigen karakter. Bijzonder stemmingsvol Mariniersplein met zijn kalkte kazerne. Wonderlijk is het daar. En zoo zijn er overal hoekjes, die men in de Scheldestad niét zou zoeken. Scheldestad in tweeërlei beteekenis, want èn door het water de Schelde, èn door de werfde Schelde wordt de stad volkomen beheerscht. Vooral de laatste Schelde. Deze heeft zich de laatste jaren geweldig uitgebreid. Ze eischt steeds meer plaats, en zoo gaan er heele straten verdwijnen om aan het bedrijf de noodige-ruimte te geven. Over uitbreiding gesproken die van de stad is ook de moeite waard. Ook in Vlissingen wordt veel gebouwd en wat meer zegter wordt goed gebouwd. De woning complexen van de woningbouwvereeniging „Goed Wonen" verdienen allen lof. Hier is bewezen, dat ook in kleinere plaatsen op dit gebied iets goeds te bereiken valt door samenwerking. En samen werking is hoog noodig, in alles. In Zeeland kent men nog niet de voordeelen van een vlotte samen werkingalthans, men weet deze niet genoeg te waardeeren. Ook het villapark is de bezichtiging waard. Er is ruimte en er is een mooie beplantingmen had slechts huizen neer te zetten, om een fraai de laatste graven kunnen worden opgeruimd. Maar overigens niets dan goeds. Ons zij het vluchtig bezoek aan de Scheldestad heeft vele aangename indrukken achtergelaten. En de totaalindruk was, dat Vlissingen ondanks den malaisetijd een groote. bedrijvigheid vertoont, zoodat er alle hoop is voor de toekomst. Aan den arbeid: in het steegje vandeHobeinstraat. Een levendig tafereeltje in het hofje de Pauw

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 3