Zeeuwsche Sport No. 37 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1930 737 spel. Twee clubs waarvan we uit den aard der zaak nog weinig afweten, doch met enthousiasme en jeugd is heel wat te bereiken. En enthousiast zijn ze, terwijl het spelersmateriaal jong is. De Middelburg-, Vlissingen- en Zeelandia-reserves vormen zoo ongeveer den staart van 't ranglijstje. Wanneer men weet, dat hieruit het jonge spelersmateriaal voor hun eerste elftallen moet komen, geeft dat te denken. Hoewel Zeelandia en Middel burg nogal jonge spelers in hun elftal hebben, vooral laatstgenoemde heeft dit jaar verschillenden jongen spelers een kans gegeven en ver schillende malen met succes, toch zijn er verschillende spelers, die volgend jaar de gevolgen van hun klimmend aantal dienstjaren zullen gaan voelen. Zeelandia, de club die vorige jaren door haar enthousiasme, haar vasthoudendheid, zoo vele wedstrijden wist te winnen, zit momenteel leelijk in den put. Hoe vaak zagen we haar in vorige competities niet in de laatste minuten een overwinning uit het vuur sleepen, waar een nederlaag zeker leek, alleen door taaie volharding. En nu, het is heelemaal mis. Komt, Zeelandianen, toont nog eens dat oude vuur, dien wil om te winnen. Toont dat het „nu genoeg" is, verdedigt uw plaats in 2 A. We hebben Vlissingen verloren, moet nu Zeelandia ook verdwijnen Liever niet, en toch De groen-witten, „Middelburg", die doen 't anders. Zij zitten den Dongenaren geducht op de hielen. O.i. ontbreekt het Middelburg aanéén Het tienjarig bestaan van de voetbalvereeniging Terneuzen. Onze fotograat kiekte te dier gelegen heid het bestuur met het nieuwe vaandel. Nu het competitie-rad eenige wentelingen gemaakt heeft, en er in de diverse ranglijstjes teekening begint te komen, is het misschien niet ondienstig eens na te gaan hoe onze Zeeuwsche voetballers het er in die eerste weken hebben afgebracht. Wij willen slechts constateeren hoe de zaken staan, doch ons niet wagen aan voorspellingen, die, de ervaring leerde het ons, voorbestemd schijnen te zijn om niet uit te komen. Iedere verslaggever, die geen helderziende of machtige in de occulte wetenschap is, doet beter zijn profetieën niet te openbaren en zeker niet op het gebied vaa voetbalsport. Is er één wispelturiger soort menschen dan voetballers, wanneer ze tusschen de krijtlijnen staan De eene week slaan ze hun zwaarsten concurrent met sprekende cijfers, om zeven dagen later soms door een aan bloed- (i.e. voetbalbloed) armoede lijdend zusje te worden „afgemaakt". En toch willen de lezers dan voorspellingen en wij arme ridders van de vulpen, moeten hen zoo nu en dan tevreden stellen en onze verwachtingen uitspreken, terwijl we het meestal even goed of even slecht weten als zij voor wie onze penne- vruchten bestemd zijn. Als trouwe dienaren doen we dan zonder morren onzen plicht en beginnen met „de mogelijkheid niet uitgesloten te achten, datof leggen iets anders in „de lijn der verwachtingen", maar met een „aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid" krijgen we ongelijk en over onze hoofden dalen verwijten en schampere opmerkingen. Neen, dan een fotograaf, die mag zelfs schrijven onder een van zijn producten, dat de wedstrijd MiddelburgZeelandia „vriend schappelijk" was en toch hoort men niets. Dus lezers, verwacht gij hier voorspellingen, dan zult gij teleurgesteld uitkomen. Een vol gende maal wagen we ons daar weer eens aan. Thans geen concurrentie aan de met kaarten en koffiedik werkende dames. Vlissingen deelt met Alliance de beste plaats in derde klasse B. Haar overwinningen, althans de cijfers waarmee de diverse wedstrijden ge wonnen werden, konden een demonstratie zijn van een alles-beheerschend overwicht. Het elftal, dat we echter tegen H.K.I. zagen spelen gaf ons, ondanks de behaalde 9—1 overwinning, toch een heel anderen indruk. De zaak rammelde geducht. Lees ons verslag van dien strijd, zie de door ons uitgesproken verwachting en verneem tevens, dat Vlissingen van Mevo, een tweede klasser, won met 9—1. Is er een mooier bewijs voor wat we hierboven schreven? We zien intusschen met spanning uit naar de ontmoetingen met Alliance. Wat te denken van de jongens uit de „Ganzen- stad", hoe is dat nu, Goesenaren Wij hadden nogal zulke hooge verwachtingen van de Zuid- Bevelanders en ziedaar, alle wedstrijden worden nederlagen. Dat kan veel beter; vooruit, de tanden op elkaar I Dit is voor ons 't belangrijkste uit 3b en nu 3a. Hier is Terneuzen tot heden de sterkste ge bleken. Hulst moest er zelfs met niet minder dan 5—1 aan gelooven en dat op eigen terrein. Wal cheren en Sinoto blijven, als middelmatig, zoo'n beetje midden op 't ranglijstje staan. Zierikzee, na eerst de Middelburg-reserves tweemaal te hebben geklopt, moest nu zoowaar de vlag strij ken voor Sinoto, haar stadgenoote. De nieuwe lingen Axel en De Zeeuwen deden hun intrede met resp. een overwinning en een gelijk Een gemiste kans. Moment uit den wedstrijd Walcheren-Zeelandia 2. Eén der Zeelandia-spelers schiet voor open doel juist over. De derde klasse wed strijd Walcheren-Zee landia 2 (4—3>. Een ver- geefsche aanval van Walcheren op hel doel van Zeelandia. sfpeler n.l. een „goalgetter", de rest is wel in orde. Houdt stand, „Mid delburg", als Don gen nog eens strui kelt, wie weet. We gelooven vast, dat als „Middelburg" een speler in zijn voorhoede had, die de kunst van punt jes maken beter verstond, een kam pioen Maar we zouden ons immers niet aan voorspel lingen en dergelijke wagen Walcheren wint met 4-3 van Zeelandia 2. Nor een moment uil deze match. Aanval op het doel van Walcheren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17