iti Zeeuwsche Omroep No' 37 VRIJDAG 28 NOVEMBER 1930 '39 "rrallo! hallo I hier is de officieele persdienst van den Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen vau deze berichten is geoorloofd. Men meldde ons uit Koewacht, dat daar Zondag een 10-jarig knaapje door 'n pijl is getroffen tijdens het gaai-schieten. En nu dachten wij nog wel, dat de Indianen uitgestorven waren. Uit Borsselen ontvingen wij de tijding, dat de Com missaris der Koningin de walerleiding in gebruik zal stellen op 8 December en dat de melkprijs verlaagd zal worden. Nadat wij 't eerste bericht vernomen hadden, vonden wfj 't tweede heel begrijpelijk. Men meldt ons uit Domburg, dat een ingezetene dezer dagen naar Middelburg toog, ongerust over 't lot van zijn dochter, die in betrekking was bij een aardewerk winkelier en die niets van zich liet hooren. Toen de vader vertoornd vroeg, waarom zij niet geschreven had, zei de dienstbode: Ik kon niet schrijven hoe of ik 't maakte, daar ik hier niets dan breken doe. De commissaris van politie te Middelburg heeft een waarschuwing 't licht doen zien, waarin hij twee handelaren van „katoen" geeft, omdat zij ondeugdelijk „linnen" trachten te verkoopen. Van andere „zijde" vernamen wij, dat gedupeerden de kooplui van „kant" willen maken. Zestienhonderd boeren zijn teGoesin crisisvergadering bijeen geweest. De oudste inwoners herinneren zich niet, ooit zooveel menschen bij elkaar gezien te hebben, die zoo eendrachtig leelijk keken. Een inwoner uitSchore seint ons met begrijpelijken trots, dat een dorpsgenoot van hem vorige week voor de tweede maai frambozen geoogst heeft. We raden den gelukkige aan, ze op brandewijn te zetten, dan kan hij ze nog eens oogsten. Men meldt ons uit Vlissingen,dat'n voorstelling van een helderziende wegens gebrek aan belangstelling niet kon doorgaan. Wanneer je zooiets als helderziende overkomt, is 't een geldig motief om verder heel je leven zwart te kijken. in Westkappel hebben eenige menschen met een lijst geloopen voor de aanschaffing van een kunstzon voor het Groene Kruis. In weinig tijds was het benoodigde bedrag bijeen. Maar achteraf beschouwd heeft niet iedereen alles van die kunstzongeschiedenis begrepen, want veel inteekenaars mopperen thans geducht, dat ondanks de kunstzon op Westkappel het weer iederen dag even somber en nat blijft. Uit Nieuw- en St. joosland vernemen wij, dat 'n juffrouw, die altijd gedacht had, dat zij haar kachel niet aanmaken kon, dit eens geprobeerd heeft, met het verrassende gevolg, dat na tien minuten behalve de kachel ook het schoorsteenkleed en de schoor steenmantel brandden. Zoo onderschatten wij vaak onze talenten I Onze medewerker te Hansweert berichtte, dat daar mangelwortels verkocht zijn voor één gulden per 1000 K.G. Zelfs de oudste boeren kunnen zich niet herinneren, voegde hij er aan toe, dat ooit zulk 'n lage prijs besteed is. Zoo langzamerhand kunnen de oude menschen nergens meer over meepraten. Tot de volgende week, dames en heerenl Een onzer abonné's te Vlis- singen bezit een keurige collectie vogels uit de tropen, waarvan we gaarne een kiekje maakten. Zelfs de papegaai ontbreekt niet, die blijkbaar de papegaaien ziekte heeft overwonnen. Ook een bakker toog ter ver gadering met een trommel brooden bij zich, die demon- streeren moesten goed en slecht tarweproduct, resp. van den oogst in "29 en van dien in '30. *^-.Voor het debat worden de behan delde inleidingen nog eens nader uiteengerafeld en overwogen. Zaterdagavond ontstond brand in een voddenpakhuis aan de Koestraat te Vlissingen. De wind Het sloopen der brandende^ wakkerde de vlammen telkens weer aan, zoodat 's Zondagsmorgens nog met het blusschings- resten en der muren van werk moest worden voortgegaan onder belangstelling van het publiek. het pakhuis. 'fWl De crisisvergadering onzer Zeeuwsche boeren te Goes. In dichte drommen zijn de Zeeuw sche boeren steewaarts getogen. Voor vele „tobbers" was het een zware gang en toch kunnen we op hun gezichten lezen de kloeke leuze „Luctor et emergo", zoodat de toon op de vergadering ook waardig bleef.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19