VROUWENLEVEN Tusschen zestien en achttienen daarbooen. 77 6 VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 No. 39 De tegenwoordige mode bracht alleraardigste modellen voor de jonge meisjes, modellen in overeenstemming met de jeugdige figuurtjes waarvoor ze werden ontworpen. Daar is, bijvoorbeeld, het ensemble van donker blauw met wit of zacht rose een donkerblauwe rok met bretels, wit of rose zijden blouse met 'n aardigen jabot of 'n stuk of drie onder elkaar ge plaatste vlinderstrikjes van voren en de bijpassende mantel met 'n garneering van bretels, welke van onderen nog even onder de ceintuur uitkijken. Daar zijn alleraardigste jurken voor alledag 'n lang lijf, van voren dicht geknoopt boven den eenigszins wijd uitvallenden rok, half lange mouw tjes, 'n smal ceintuurtje en 'n rond ruim wit kraagje om den ronden hals. Een fluweelen jurk, nauw om de taille sluitend, met 'n smalle ceintuur, de rok eenigszins wijd, kan men iets heel jeugdigs geven door een jabotje, wit of in zachte pasteltint, van zijden lint, aan weerskanten van 'n smal biesje fluweel, ter lengte van de taille, aangeregen. Bij den hals wordt zoo'n jabot afgewerkt met 'n sierlijk strikje van lint en met eenzelfden strik wordt de jabot van onderen vastgemaakt aan de ceintuur. Fluweel is tegenwoordig in zóó velerlei soorten en prijzen beschik baar, er zijn zulke alleraardigste flu weelsoorten tegen werkelijk geringe prijzen in den handel en dit materiaal vormt zulk een warme en sterke dracht, dat het voor den winter wel aanbevelenswaardig is. Fluweel is geschikt voor allerlei, voor japonnen, mantelcostuums, voor korte mantels om bij avondtoilet te dragen, voor de zooge naamde „bridge-coats", die distinctie kunnen geven aan 'n eenvoudige zijden jurk. Bij het verwerken van fluweel dient men erop te letten, dat de vleug naar boven wordt genomen. De kleur ervan komt dan mooier uit en men heeft minder last van opschui ven, wanneer het fluweel in aanraking komt met ander materiaal bij voorbeeld met de zijden Wat we van oude blik ken kunnen maken Een practisch aardig voor werpje kunnen we van een oud blik maken. We bedekken het met linnen-gaas of stevige brocaat-stof. Elk biscuit- of toffee-blik met los deksel kan er voor gebruikt worden. Neem een stuk gaas of brocaat-stof, groot genoeg, om het deksel van het blik te bedekken, met een halven c.M. voor het omslaan aan den binnenkant. Gebruik metaallijm en strijk het gelijkmatig over den boven kanten dezijkanten van het dek sel, en laat het zoo een halve mi nuut zitten, om het flink kleverig te doen worden. Leg nu de stof er boven op, druk het stevig aan en sla den extra halven c.M. naarbinnen leg het daarna opzij om te drogen. De zijkanten van het blik kunnen bedekt worden met een lap stof, aaneenge- kniptmeet het blik eerst rondom en voeg 2% c.M. toe om vast te maken. Meet de hoogte en voeg 3 c.M. toe. Gebruik l^c.M. om van boven en onder om te slaan, lijm het vlak vast, draai om en begin te plakken aan den hoek van een korten zijkant. Smeer het blik van buiten in; wanneer het een weinig inge droogd is, wordt het doek erom gespannen en gladgestreken langs iederen kanttrek het zoo aan, dat het einde het begin een stukje overlapt. De omgeslagen naad kan onzichtbaar vastgestikt wor den met een draad van het bekleedsel zelf. Plak een stuk smal galon om den rand van het deksel. Nu de kersen-versiering. Op een stuk gaas worden de bladeren gewerktvoor de kersen zijn houten kralen noodig met een groot gat. Gebruik een naald met een dunnen platten draad van rood raffia voor de vruchten, steek met de naald door het gat en over de kraal (zie steek). Werk het af door de raffia-einden aan elkaar te binden en den knoop in het gat te trekken. Het steeltje maken we door een groenen draad door het gat te trek ken een knoop wordt gemaakt, juist groot genoeg, dat hij in het gat komt, zonder dat we hem er door halen. De bladeren worden op het kanvas geteekend en van groen raffia gewerkt in 'n langen knoops- gatensteek, van de nerf naar den kant knip het raffia-linnen rond- Namiddagtoilet nan zrnart crêpe marocain, met garneering nan opnaaisels en stronken. Astrakan-mantel met zeer aparte garneering nan kraag en manchetten. L'ennoudige namiddag-japon nan blaurv crè/te de chine. voering van den mantel, dien men erover heen draagt. Fluweel kan ook gestreken worden, al geldt over het alge meen de meening, dat dit niet goed mogelijk is. Men moet echter voor het strijken van fluweel met z'n tweeën zijn één, die de stof strak ophoudt, en een tweede, die er aan den linkerkant overheen strijkt, waarbij zorg moet worden gedra gen, dat het strijkijzer nergens wordt stil gehouden, daar dit anders een indruk zou veroorzaken. Voor meer gekleede japonnen wordt meestal een luchtiger materiaal genomen dan fluweel. Het in zeer eenvoudige lijnen gehouden toiletje onzer eerste afbeelding, van Dupon Maquin, is uitgevoerd in blauw crêpe de chine. Het prinsessemodel heeft enkel een garnee ring van uitgeschulpte banen op den {ok en een smalle ceintuur. Het tweede model van zwart crêpe georgette, ontworpen door Vergnaud, is heel wat bewerkelijker, door al de fijne opnaaisels, de geplooide voorbaan, welke overgaat in een geplooiden strook, en de smallere, eenigszins klokkende strooken daar boven. Een glinsterende gesp, ter afsluiting van de ceintuur, onder de overbloesende taille, verlevendigt het zwart. De astrakanmantel onzer derde afbeelding, van Chanel Perrier Co. heeft een apart model kraag en manchetten. Deze fraaie jas wordt onder de heupen eenigszins wijder. PAULA DEROSE. om weg. Maak een jville- keurig trosjer van de kersen en de bladeren, bevestig ze met een paar steken op den bo venkant van het deksel en uw biscuit- blik is klaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 16