VAN Lt° No. 39 VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 777 Middelburg klopt Dosko met groot verschil. Nog een afgeslagen aanvat op de Middelburgsche veste. <^Qymnastlekwedstrijden om het persoonlijk kampioen schap van Nederland, gehouden te Utrecht. De heer Melhman in gevouwen handstand op de brug. te beheerschen, zoolang het spel kort gehouden werd. Toen de ,,Middelburg"-aanval evenwel haar heil ging zoeken in open spel, waren de verdedigers echter in korten tijd eenige malen gepasseerd. Moge het voor den den M.-aanval een goede les zijn. Niet peuteren, maar snel overgeven van de ballen, kort en open spel, afwisselend ge speeld, verraste de Dosko-mannen en bracht groen-wit succes. Een beetje geluk hebben de Middelburgers gehad, terwijl Dosko nu en dan met pech te kampen had, doch de overwinning is verdiend. De sterkste zegevierde. Houd stand, groen-witals Dongen's zegetocht eens mocht worden gebroken, zijn de zes puntjes achterstand nog gauw genoeg ingehaald. sp°W e riepen een paar weken terug om een „goal- getter" in het groen-witte „Middelburg"- elftal en ziedaar, de voorhoede verrast ons op een vijftal doelpunten tegen de Bergena- ren. Dosko werd met een zes-twee nederlaag naar huis gezonden. Het zesde doelpunt van „Middelburg" en het eerste puntje van ..Dosko" kwamen uit een strafschop tot stand. Wij hadden dezen uitslag allerminst verwacht. De groenwitten moesten hun rechtsback Leynse en hun kanthalf Geelhoedt missen, twee spelers van den allereersten rang. Hiérdoor was de ploeg a.h.w. uit elkaar getrokken, zoodat een nederlaag ons in het geheel niet verwonderd zou hebben. We kunnen echter, ondanks deze verwachting, een prettig geluid laten hooren, want er zat spel in de voorhoede. Ploegaert en de Bruijn op den rechter vleugel hebben gespeeld wat ze konden. De voor zetten van den voet van den rechtsbuiten boden zoo nu en dan kansen, zooals we ze den laatsten tijd weinig zagen. Die ballen voor de voeten van Spelmoment uit den wedstrijd Middelburg—Dosko. Een afgeslagen aanval op het Middelburgsche doel. Suikerbuijk, den linksbinnen, en ze komen in negen van de tien gevallen in 't net terecht. Merk op, de midvoorplaats kan het met de Bruijn heel goed vinden. We zagen ook den linksbuiten Bosschaart er zoo nu en dan eens wat forsch tusschen zit ten en meestal met succes. We namen het beste deel van de Middelburgers het eerst onder de loupe en dan moeten we daaraan Middelburgs eerste elftal.dat Zoo- dag j.t. Dosko met 6—2 versloeg. terstond de namen van keeper Dingemanse en spil Remijn toevoegen. De laatste heeft weer ge werkt wat hij kon en tevens nog zoo veel mogelijk aangevuld, waar de invaller-linkshalf te kort schoot. De middenlinie heeft zich vooral op verdedigen toegelegd. Flipse vooral was veel in de verdediging en dit werk ging hem beter af dan het aanvallend deel van zijn taak. Zijn collega aan de andere zijde, Montenari, hoewel ook sterk verdedigend, vergat echter zijn aanval niet geheel. De achterhoede, d.w.z. de beide backs, had ook wel wat steun noodig. P. Geelhoedt van links naar rechts ver huisd en Dirkse op zijn plaats, door 't niet meespe len van Leynse, hadden de verdediging verzwakt, hetgeen niet te verwonderen is. Beiden zijn echter prima-voetballers en brengen er altijd nog wel iets van terecht. En dan in 't uiterste geval is keeper Dingemanse er ook nog. Met dat al moest de voorhoede den steun van den middenlinie nog al eens ontberen en toch hebben ze het volgens ons dezen middag bijzonder goed ge daan. Dosko is ons tegenge vallen. We hadden van de Bergenaren meer tegen stand verwacht. Er zat geen pit in den aanval, ze waren niet doortastend genoeg, terwijl het goede schot totaal ontbrak. Daaraan dient echter toe gevoegd te worden, dat de middenlinie in het ge heel niet steundeen meest al in de achterhoede vertoefde. Alleen de spil weerde zich geducht en Remijn moest dikwijls alle zeilen bijzetten om hem de baas te blijven. De verdediging der Ber genaren wist den toestand

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 17