V MS i No. 39 VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 765 De patiünt wordt per draag baar naar de kliniek gebracht. zijn de menschen, die het schuldelooze in een beest kunnen bewonderen, zijn degenen, die altijd zullen blijven beseffen, dat een dier een dier is, maar desondanks, of liever daarom juist nooit zullen vervallen in het „het is maar een beest." Dit is de geliefkoosde uitdrukking van degenen, die in dieren liefhebberen. Het ergste wat een dier kan overkomen is, dat het in handen kan vallen van zoo'n dierenliefhebberaar, een Zonder zwaarwichtig of sentimenteel te worden, durven wij beweren, dat dieren een voorname plaats kunnen innemen in 't bestaan van den mensch. Wij hebben in den loop der tijden niet alleen geleerd, hoe wij dieren moeten houden, maar wij weten ook, dat er tusschen baas en dier een verhouding kan bestaan, die mooi is door haar karakter van ver trouwelijkheid en vriendschap. Tegenover het feit, dat in menig gezin het dier een on misbare huisgenoot is gewor den, staan de klachten van vereenigingen voor dierenbe scherming, re gelmatig in de dagbladen ge publiceerd, waaruit blijkt, beesten lang niet altijd veilig zijn voor huisgenooten, maar dat zij vaak aan kwellingen en minderwaardige plagerij bloot staan. Dan blijkt eerst het verschil tusschen dierenvrienden en die renliefhebbers. Dierenvrienden Door een injectie in de bloedbaan wordt de narcose ingeleid. mensch, die tegen betaling een medeburger aan neemt om b.v. zijn hond „pijnloos" in een zak met een steen te doen verdrinken.... omdat hij zelf het niet zien en niet doen kan. Trouwens, men staat verbaasd, als men verneemt, hoe overi gens goedwillende menschen kunnen omgaan met Hel in narcose zijnde dier wordt naar de operatiekamer gereden. Het uitbinden van den patient op de operatietafel

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 5