Het tillen der instrumenten, trommels met gazen, enz., uit de sterilisatoren. Een kijkje in de operatiekamer. VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 No- 39 ziek mensch moeten staan. In een gesprek, dat wij in een der grootere provincie-steden met een bekenden Nederlandschen dieren arts mochten voeren, bleek, dat het publiek meestal geheel onkundig is van de studie en opleiding en van de moeilijkheden van de prac- tische toepassingen der diergeneeskunde. Evenwel hebben de laatste jaren de vorderingen der diergeneeskunde gelijken tred gehouden met den vooruitgang der menschelijke geneeskunde. DeWeme huis dieren worden volgens dezelfde principes en met dezelfde methoden behandeld als gelden in de gewone geneeskunde. Maar he stellen der diagnose bij dieren is voor den dierenarts zwaarder dan het vast stellen van de ziekteverschijnselen bij den mensch door een medicus. Het niet kunnen spreken der dieren brengt eigenaardige moeilijkheden Terwijl de dokter handen en onderarmen reinigt, bereiden de assisteerende hulpkrachten de patient verder voor, n.l. diepere narcose met de kap, desinfecteeren van de operatie- plaats, waarna eerst de eigenlijke operatie mag beginnen. dieren, waarvan zij door ziekten of om andere redenen last hebben. Veelvuldig is hiervan de oorzaak, dat het groote publiek een geheel ver keerde voorstelling heeft van de taak van den dierenarts. Geregeld kan men de meening ontmoeten, dat het behandelen van zieke huisdieren door dieren artsen niet in vergelijking kan komen met de menschelijke geneeskunde, m.a.w. men erkent geen gelijkwaardigheid van studie, noch toont men waardeering voor de dierengeneeskunde als wetenschap. Voorts schijnt het als een axioma te moeten gelden, dat de kosten voor behandeling van een ziek dier mijlen ver beneden die van een Een honden- en katten-keuken mag in een goede dierenkliniek niel ontbreken. Welke instrumenten voor een buikoperatic wel noodig zijn.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 6