No. 39 VRIJDAG 12 DECEMBER 1930 767 mee, terwijl bovendien de eigenaar van het zieke dier lang niet altijd in staat is om behoorlijk mee te deelen, wat een dier eigenlijk mankeert. Op het spreekuur van den dierenarts kan men dan ook waarnemen, hoe schro melijk de onkunde is van degenen, die dieren houden. Als een beest iets man keert, vragen zij eerst raad bij den slager, den postbode, den bakker, den melkboer, den politie-agent en vrijwel bij iedereen, behalve bij den weten schappelijk gevormden, universitair ge schoolden dierenarts. En als men dan weken lang geld weggesmeten heeft aan kwakzalversmiddeltjes, die door Hiernaast: Een Röntgenfoto van een been breuk. De foto's ter weerszijden laten het ver binden van den voorpoot in twee tempo's zien. 4 te besteden aan boorwater. Zes weken hield de behandeling aan, zoadat een bedrag van 5.50 was verknoeid aan boorwater. Ten slotte, het dier kromp van de pijn, bracht men het bij onzen zegsman, die een splinter in den ooglidzak constateerde, hem verwijderde, het oog naspoelde, zoodat het binnen drie dagen genezen was, en ten slotte.... zijn rekening van ƒ3.voor af zetterij zag aangeduid. Veelvuldig blijkt ook op het spreekuur van den dierenarts, hoe noodig het is, dat hij tal van wan begrippen bij de menschen wegredeneert. Hoeveel keer zou hij niet moeten verzekeren, dat het niet waar is, dat een hond van melk zeere oogen krijgt dat schurft niet geneest dat wonden door likken genezen dat de hondenziekte door bouillon of zoute haring overgaat dat alle gezwellen bij honden kanker be- teekenen dat een mensch van een dier nooit iets kan krijgen. Vele dieren-eigenaars wachten ook te lang met het inroepen van deskundige medische hulp. En als deze ten slotte ge haald is, dan neemt men het den dierenarts hoogst kwalijk, als niet een longontsteking bij den hond binnen drie dagen geneest. (Slot volgt) on- en halfbevoegden zijn aan geraden, dan durft men vaak nog moord en brand schreeu wen als de dierenarts voor een visite 2.50 rekent. Ter illustratie 't volgende voorbeeld: de hond heeft een oogaan doening. Men begint met geld Foto hiernaast: In de kliniek liggen de patiünten „net als menschen" op een bed dat gemakkelijk te verschoonen is, zooals de foto hierboven laat zien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 7