No. 40 VRIJDAG 19 DECEMBER 1930 789 arts is niet zonder gevaar. Zonder de dieren on- noodig te kwellen, kan hij hen evenwel tegenwoor dig behandelen. Hij beschikt over hulpmiddelen om de dieren voor onnoodige verwondingen te behoeden. Maar het publiek, dat geen toegang heeft tot operatie-kamer en kliniek, dat het uit gebreide instrumentarium niet gezien heeft, kan zich geen denkbeeld maken van de aanschaffings- en onderhoudskosten, en schijnt daarom van mee ning te blijven, dat dieren wel op een koopje behandeld kunnen worden, of dat altijd wel een beroep kan gedaan worden op het goede hart van den dierendokter. Betreurenswaard is het ook, dat slechts langzaam doordringt, dat langs opera tieven weg vele dieren blijvend geholpen kunnen worden. Nog steeds worden dieren afgemaakt, omdat leeken hen ongeneesbaar verklaren. Van zelfsprekend brengt een operatie kosten mee en niet iedereen is in staat die ter wille van het dier te voldoen. Daarom verdient het misschien over weging om een spaarpotje te maken, waar men iedere week een kleinigheid in doet, en dat men achterwege blijven het raadvragen aan niet-des- kundigen. Ook aan dierenartsen gelukt het na tuurlijk niet altijd genezing te brengen, maar toch zeer vaak gelukt het hem, dank zij zijn steeds vooruitschrijdende wetenschap, zijn instrumenten, zijn medicijnen, zijn aangeven van wijze van ver pleging, algeheel herstel te bereiken. Den dieren arts zal men waardeering en sympathie niet ont houden, hoe meer men beseft, dat zijn vak een wetenschap is, die op een lijn gesteld mag worden met de men- schelijke geneeskunde, hoe meer men ook begrijpt, dat een ziek dier behandeld, en niet afge maakt dient te worden. Om bijlen te Doorkomen krijgen ,Jas- tige" patiënten het z.g. ,jbandje" nan een lus, en dan olug aantrekken en de beide einden achter de ooren naststrikken. opent als het huisdier onder doktersbehandeling moet. Dan zal het niet noodig zijn, dat 'n beroep wordt gedaan op den liefdadigheidszin van den dierenarts, van wien men zeer we! weet, dat hij een lijdend dier altijd helpen zaldan kan ook Het afnemen pan huidmateriaal imor microscopisch onderzoek en mal de dokter dan heel dikwijls door den microscoop ziet. (foto Multifilm).

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 11