Sport van de Week Wetenschappen en Turnbond. Gi op de brug. I No- 40 VRIJDAG 19 DECEMBER 1930 797 Voetballievend Nederland heeft Zaterdag te Den Haag in De Twee Steden afscheid genomen van zijn gewezen voorzitter, ir. Kips. Op onze foto de heer Kips in gezelschap van zijn familie en diverse offficials uit den K.N.V.B. bij het geschenk van den Rotterdamschen Voetbalbond. zelfs met 10 te hebben voorgestaan. Het zit de Dordtsche ploeg niet erg mee. D.F.C. heeft geen kampioensillusies schreef ons dezer dagen een trouw supporter der rood-witten. Wij moeten dit nu wel toegeven, hoewel wij er van overtuigd zijn, dat het meerendeel der Dordtenaren in den aanvang der competitie meer van hun team had verwacht, evenals wij. De oogst in de 2e klasse is ditmaal weer bijzonder schraal. Het totaal der gespeelde wedstrijden bedraagt hier slechts vier. Dat kleine programma is echter niet zonder verrassingen verloopen. S.V.V. liet zich n.I. op eigen terrein met 35 door R.F.C. kloppen, waardoor laatste genoemde ploeg de leiding in 2 B van de Schiedammers heeft overgenomen. En werkelijk, R.F.C. staat er uitstekend voor. Wel blijft dit team nog met 4 punten beneden het Schiedamsche totaal, doch daar staat tegenover, dat het nog drie wedstrijden meer te spelen heeft. De tijd zal leeren of R.F.C. deze run kan volhouden. In elk geval is ook Fortuna door het resultaat van de match in Schiedam er beter voor komen te staan. Waardeloos zijn de Vlaardingsche papieren zeker nog niet. In dezelfde afdeeling klopte V.D.L. het jonge D.C.L. met 21, door welk resultaat de positie der jongste tweede Gelukkig bleek de afdwaling van Sparta slechts van tijdelijken aard te zijn geweest. De Spanger club heeft zich Zondag van een lastig tegenstander ontdaan en blijft dus het leidende Feijenoord op den voet volgen. A.D.O. schijnt ons minder dan verleden jaar, hetgeen trouwens de posi tie dezer Hagenaars op de ranglijst wel bewijst. De club van Tap huist momenteel gevaarlijk in de lagere regionen. Waarom wij de ploeg dan een lastige tegenpartij noemen. Wel, wie is er in deze af deeling een lammetje? K-F.C. soms? Daar weten de Spartanen van mee te praten. Van de negen gespeelde wedstrijden won Feijen oord Zondag zijn achtsten. Ditmaal was Hilver sum het kind van de rekening. De groenwitte gasten uit het Gooi gaven goed partij, doch er viel niettemin in dezen wedstrijd toch een groot ver schil in de soort voetbal waar te nemen. Het team van Feijenoord is technisch uitstekend geschoold. Daar wordt in bijkans eiken wedstrijd het bewijs van geleverd. Intusschen plaatsen de Rotterdamsche clubs in afdeeling II zich meer en meer op den voor grond. Concurrentie is zelfs voorloopig niet meer te vreezen. Blauw Wit werd weer geklopt en de Stadion-bewoners behoeven dit nog slechts een paar weken vol te houden om van kampioens- candidaat tot een team voor de degradatiekampen af te dalen. Excelsior verrichtte in afdeeling I uitstekend werk door Z.F.C. een punt te ontnemen. Deze prestatie is des te fraaier gezien de wedstrijd in Zaandam werd gespeeld, en we weten maar at te goed, dat het daar tegen Feyenoord klopt Hilversum. Een tweede spelmoment uit dezen strijd, eveneens genomen voor het Hilversumsche doel. De achtste overwinning van Feyenoord. Zondag werd Hilversum met 2—0 geklopt. Spel moment uit deze match. Meinders wordt met een kopbal van Barendrecht gepasseerd, doch één der backs weet nog te redden. Sparta klopt A.D.O. met 3—1. Dat de Hagenaars de overwin ning niet cadeau gaven wordt door deze foto duidelijk gede monstreerd. Ze geeft weer een moment van groote spanning voor het Spartaansche doel. Cohen brengt redding. klassers er niet beter op is geworden. Dat Hollan- diaan het tegen Quick in Den Haagniet zou kunnen halen kon vooraf wel haast worden nagegaan. Door deze nederlaag en mede in verband met het gelijke spel van Steeds Hooger tegen V. I.O.S. zijn de beide meest ernsti ge degradatiecandidaten, St. Hooger en Hollan- diaan, precies gelijk in puntenaantal gekomen. de Zaankanters slecht kersen eten is. Voor Excelsior kwam dit succes op het physiologisch moment, daar good old H.F.C. er zoowaar in slaagde, twee punten op Storm vogels te bemachtigen, 't Gedrang wordt daar onderaan dus ook al groot. Ajax heeft natuurlijk het resul taat van den wedstrijd in Zaandam met welgevallen vernomen. De Amsterdammers zijn hierdoor een punt van hun achterstand inge- loopen, daar zij zelf V.U.C. met 90 verpletterden. Ook hier schijnt ons het aantal kampioenscandi- daten voor de naaste toekomst tot twee beperkt, n.I. Z.F.C. en Ajax. D.F.C. raakt n.I. meer en meer op den achtergrond. Nu weer leden de Dordtenaren in Hilversum tegen 't Gooi een groote nederlaag, na Zondag werden in het Gebouw van Kunst en wedstrijden gehouden van den Rotterdamschen één der prijswinsters op

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1930 | | pagina 19