SPORT IN ZEELAND No. 42 VRIJDAG 2 JANUARI 1931 837 Mevr. v. d. Woestijne moest dus haar beker af staan, doch, zooals zij zeide, het was te verwachten, dat een der jongeren er mee zou gaan strijken, en zij vond het prettiger haar beker te verliezen, dan hem niet te verdedigen. En wij hebben slechts hulde en eerbied voor zulke sportieve ideeën. Een jubilaris. De voetbalwedstrijd MiddelburgR.B.C. was de driehonderdste welke door den Middelburg-spil en aanvoerder voor groen-wit werd gespeeld. Een aantal supporters had "het aardige idee opgevat hem ter ge legenheid daarvan te huldigen. VlissiBgen op den goeden weg. De roodwitten doen krachtige pogingen om het tweede-klasseschap te herwinnen. Hierboven het elftal dat in 3B de leiding heeft. Vlissingen en Boxmeer spelen gelijk. Nog een spelmoment voor het doel der gasten. De keeper weert zich geducht. Wie kent Willem Remijn niet, wie is er meer bekend in de Zeeuwsche voetbalwereld dan hij Wij kennen geen enthousiaster clubman dan hem. Nog beter bekend is hij als „de Lokker". Noem dezen naam in de plaatsen, waar groen-wit op bezoek is geweest en zij zullen u zeggen, dat hij is een werker en een zwoeger, die, of 't mee- of tegenloopt, steeds zal werken van 't begin tot het eind. Door dik en dun, in goede en in zware, moei lijke tijden, „Lokker" bleef club en kleuren trouw; moge hij een voorbeeld zijn voor alle jongeren. Zoo ooit een lid eener vereeniging verdiend en terecht is gehuldigd, dan is het Willem Remijn. Wij sluiten ons gaarne aan bij allen, die woorden van lof spraken aan zijn adres. „Lokker", nog vele wedstrijden We beloofden vorige week onzen gymnastiek min- nenden lezers, een en ander te zullen vertellen van den door de daines-gymnastiek- vereeniging „Achilles" gehou den onderlingen wedstrijd. Twee afdeelingen dames ontmoetten elkaar in een driekamp, n.l. vrije, ring- en brugoefeningen. Mevr. v. d. Woestijne-v. Roo was opgekomen om in de eerste afdeeling haar in '28 en '29 gewonnen wisselbeker te ver dedigen. Het was reeds spoedig te zien, dat het een zware kamp zou worden om den zilveren beker. De te verwerken stof was niet bijzonder zwaar ge kozen, doch dit had tot gevolg, dat de heeren v. Roo en de Vries, de juryleden, bijzondere aandacht schonken aan een Een spannend [moment tijdens den wedstrijd-^ Vlissingen—Boxmeer voor het Bredasche doel. nauwgezette afwerking. Een voordeel hiervan was, Aanvoerder Remijn van dat een grootere groep kon zijnfchtge^óotl w™rd in deelnemen, dan wanneer de stof moeilijk gekozen zou zijn, terwijl ook de spanning er tot het laatste oogen- blik in bleef. Toen wij dan ook alle deelneemsters hadden zien werken, was 't voor ons absoluut onmo gelijk ook maar te vermoeden wie de beste zou zijn. Een deel van de deelneemsters, zoowel van den eersten als van den tweeden graad, had met zenu wen te kampen iets wat vooral in deze oefe ningen niet meer te herstellen fouten doet maken. Enkele anderen daarentegen werkten hun num mers met een al te groote mate van, laten we 't noemen onverschilligheid af, waardoor aan ver schillende bewegingen de schijn van slordigheid werd gegeven. Door elkaar genomen moeten we zeggen, dat de 22 deelneemsters de hun door den onver- moeiden leider J. Bal gegeven lessen goed hebben opgevolgd. In een kort maar geestig speechje reikte Mevr. v. d. Woestijne haar beker over aan Mej. N. Wisse, terwijl de verdere prijzen in den eersten graad werden behaald door mej. Duunk, mevr. v. d. Woestijne-v. Roo, mej. Maartenx en mej. v. Driel terwijl in de tweede afdeeling de volgorde wasMej. Verhaeren, Westerveld, La- rier, Leinse, Pluymers en Fiegen. Middelburg werd na afloop van den wedstrijd Middelburg- spelen van zijn 300sten wedstrijd voor de Middelburgers. Ook de huldiging betrokken. Onze fotograaf vereeuwigde't moment.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17