Zeeiuiwselhe Omroep No. 42 VRIJDAG 2 JANUARI 1931 839 OQMDNSMA^ jjrallo! halloHier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsehen Omroep. Met verder vertellen van deze berichten is geoorloofd Het comité tot bevordering van plaatselijke ver maardheid te Axel meldt ons inet begrijpelijken trots, dat Zaterdag bij een landbouwer een blind kalf zonder staart geboren is. Gelukkig maar, dat het arme beest het gemis van zijn vliegenverdrijver niet zien kan. Men meldt ons uit de hoofdstad, dat de burge meesters, secretarissen en ontvangers de verhooging van hun salarissen te Grijpskerke zullen vieren met de opvoering van de revue Hebben is henben, maar krijgen is de kunst". Met Gedeputeerde Staten zijn verschillende andere begunstigers uitgenoodigd. Uit Goes vernamen wij, dat wegens plaatsgebrek bij de filmvertooning van „De Eeuwige Stilte" voor leden van het vrijwillig motorkorps er tamelijke be wogenheid onder de gedupeerden is geweest. Men wordt verzocht, dat niet al te kwalijk te nemen. Voor zoo'n eeuwige stilte begint, is het maken van eenig rumoer nogal begrijpelijk. Uit Sint Laurens meldt men ons, dat iemand, die te veel gedronken had, met zijn eigen rijwiel kopje onder in een sloot is geraakt. Wie 't raadsel oplost, waarom de mensehen, die den minsten dorst moeten hebben, 't eerste er bij zijn om in 't water te raken, komt in aanmerking voor den Nobelprijs Onze correspondent te Driewegen seint ons, dat de Raad besloot tot het ophangen van een levensgroot portret van den gemeente-ontvanger in de Raadzaal. Wanneer 't nu geen gewetensgeld gaat regenen in Driewegen, dan helpt niets meer! Te Heinkenszand heeft het fanfarekorps een sere nade gebracht aan den burgemeester, die doctor in de rechtswetenschappen was geworden. Of de ge doctoreerde ook al beweerde, dat hij 't nooit meer doen zou niets hielp. Uit Nieuw en St. Joosland vernamen wij, dat een Middelburgsche stalhouder aldaar met een lijkwagen te water is geraakt. Als hem dit met een Jan Plezier was overkomen, zouden we dit vergeeflijk gevonden hebben; nu niet. Bij een drijfjacht onder Oud-Vosmeer zijn 67 hazen op het veld van eer gesneuveld. Wie durft er nu nog van hazenharten te spreken In den Goeschen raad is er zwaarmoedig geboomd over een gemeente-badhuis, dat nog immer niet door B. en W. voorgesteld is. Volgens een plaatselijk blad komt dit, doordat het gemeente-bestuur nog niet met zichzelf in het reine is gekomen over de vraag, of 'n badhuis noodig is voor de vuile menschen, dan wel voor de zindelijke burgers. Uit Vlïssingen meldt men ons. dat zich dezer dagen een boer bij een dokter vervoegde, om een middel waarmee hij van zijn hartstocht tot 't rooken genezen kon worden. De geneesheer gaf hem den voortreffe- lijken raad. om met 'n brandende sigaar in'n kruitvat te vallen. Een gelukkig nieuwjaar, en tot de volgende week, dames en heeren. De Lange Delft te Middelburg, 1 jaar na den beruchteu brand. De hooge stellingen bewijzen, dat er nu met den bouw goed wordt opgeschoten. Alleen van Hotel Verseput zijn t de ruïnes nog onveranderd. Rondom de groeve hadden zich vele vrienden en bekenden geschaard. Te Middelburg overleed de oud directeur der Chr. Kweekschool, de heer C. Weeda. Het stoffelijk over schot wordt de woning uitgedragen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19