en te <1 Het drukke verkeer onder de brug, komend oan het Bolwerk, gaand in de richting Van der Takstraat. Twee reuzen te zamen. De machtig Rustende meeuwen op den ducdalf, aan de Veerhaven. Het is wel typisch om het leven, de drukte en 't ge woel eens gade te slaan rond de groote bruggen te Rotterdam, die menschen en dingen veilig over de breede wateren brengen. Men kan langen tijd in steeds gespannen aandacht het gewemel en de bedrijvigheid aanschouwen. Ook de stilstand voor een open brug is interessant om te zien. Die wachtenden in den voort schrijdenden gang van 't leven vormen steeds een indrukwek kend beeld. Doch dan is de „baan" weer vrij en de stoet stelt zich in beweging. De altijd jachtende mensch gaat weer voort, weer voort op den weg van het bestaan, waarlangs de borden rijzen met het opschrift: „tempo tempo." Maar op de bruggen kan dit dikwijls niet in toepassing worden gebracht, daar men zijn tempo-drift voor de veiligheid veelal moet be- heerschen en inbinden. Lang zaam rijden dan de vehikels achter elkaar, totdat men, de brug gepasseerd zijnde, weer méér tot het „tempo-tempo" Een typische verkeerskiek van de Willems brug, maar rustig achter elkaar gereden wordt. Files auto's en sleepersmagens, langs de Willemskade. Geduldig machten de bestuurders op hel sluiten van de Koninginnebrug, waarna zij hun weg naar Charlois. Feijenoord, Katendrecht, Waalhaven of verder kunnen vervolgen. Na de brugsluitmg. Ieder ooort

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 10