VROUWENLEVEN CWflCKEYDE 856 VRIJDAG 9 JANUARI 1931 No. 43 Links: eerste helft van het breiwerk. Rechts: tweede helft met aan elkaar genaaid hoofd, dicht genaaid been en aan- gebreiden voet. Daartusschen arm en oor. Mickey, de groote filmster, kleurig van zwart en wit, met geel en rood, en gemakkelijk te breien, zal stelligweer vele onzer lezeres sen naar wol en breipennen doen grijpen. Hieronder volgt de beschrijving van het gezellige werkje. Men breit aldoor rechts, zoodat er ribbels gevormd worden. Begonnen wordt bij het been, dat met zwarte wol gebreid wordt. Met zwarte wol 16 st. opzetten en 40 toeren breien. Dan zwarte wol afbreken en roode wol aanhechten voor het broekje. Hiermee in de eerste 3 st. telkens 1 st. meerderen, 2 st. breien, in 6 st. meerderen, 2 st. breien, in 3 st. meerderen. Er zijn dan 28 st. op de naald, waarop 11 toeren gebreid worden. 53ste toeraaYi begin en einde van de naald 1 st. meerderen, 1 toèr breien, 1 toer als 53ste toer. Er zijn dan 32 st. op de naald, waarop 18 toeren gebreid worden. Bij den 75sten toer wordt de roode wol weer verwisseld met zwarte wol, waarmee men 14 toeren breit. 89ste toer: 14 st. breien, 4 st. afkanten voor het armsgat. Op de overblijvende 14 st. 12 toeren breien. Dan wordt de draad afgebroken en begint men, aan den kant van het armsgat, weer aan de 14 st., die daar op de naald bleven staan en breit er H toeren op. Bij den daaropvolgenden toer worden de 28 st. weer samen gebreid op één naald waarbij aan 't begin en aan het einde van de naald 1 st. gemin derd wordt; 1 toer breien; volgenden toer aan 't be gin, midden en einde van de naald 1 st. minderen 1 toer breien. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Er zijn dan 20 st. op de naald. Zwarte wol afbreken en witte wol aanhechten voor het gezicht. In den lsten st. 1 st. meerderen, 9 st. breien en de overblijvende 10 st. op de naald laten voor het achterhoofd met de witte wol 1 toer terugbreien. 119de toer: In lsten en iaatsten st. 1 st. meer deren. Dezen toer 3 keer herhalen. 123ste toer: In den eersten st. meerderen. 124ste toer In den Iaatsten st. 1 st. meerderen. Deze beide toeren 1 keer herhalen. 127ste toer: De laatste 2 st. samenbreien. 1 toer breien. Deze beide toeren 4 keer herhalen. 137ste toer: 2 eerste st. samenbreien, in den Iaatsten st. meerderen. 138ste toer In den lsten st. meerderen. Deze beide toeren 1 keer herhalen. 141ste toer: Eerste 4 st. af kanten voor den neus in den Iaatsten steek meerderen. 142ste toer: In lsten st. meerderen. 143ste toer Eerste 2 st. samenbreien. 144ste toer Laatste 2 st. samenbreien. Deze beide toeren 2 keer herhalen. 147ste toer: Aan het begin en aan 't einde van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 3 keer her halen. De overblijvende 4 st. afkanten. Dan begint men met zwarte wol weer te breien op de 10 st. welke op de naald waren blijven staan. De eerste 2 st. worden samengebreid en in den Iaatsten st. wordt gemeerderd. Volgende toer eersten st. meerderen, Iaatsten st. minderen. Volgendeeersten st. minderen, Iaatsten meerderen. Volgende laatste 2 st. samen breien. Er zijn dan 9 st. op de naald, waarop 6 toeren gebreid worden. Volgende toer meerderen in lsten st. Volgende meerderen in Iaatsten st. Deze beide toeren 2 keer herhalen. Volgende toerEerste 2 st. samenbreien. Volgende laatste 2 st. samenbreien Deze beide toeren 2 keer herhalen. Er zijn dan 9 st. op de naald, waarop 4 toeren gebreid worden. Volgende toerIn lsten st. meerderen, in den Iaatsten st. minderen. Volgende toer In lsten st. minderen, in den Iaatsten meerderen. Deze beide toeren 6 keer herhalen. Afkanten. De tweede helft wordt precies hetzelfde gebreid tot aan den 116den toer. Dan breit men als volgt met zwarte wol 1ste toerin den lsten st. meerderen, 7 st. breien, 2 st. samenbreien. De overblijvende 10 st. blijven staan voor het gezicht. 2de toer Eerste 2 st. samenbreien, in Iaatsten st. meerderen. 3de toerIn lsten steek meerderen, laatste 2 st. samenbreien 4de toer Eerste 2 st. samenbreien 6 toeren op deze 9 st. breien. 11de toer: In Iaatsten st. meerderen. 12de toer In eersten st. meerderen. Deze beide toeren 2 keer herhalen. 17de toer: Laatste 2 st. samenbreien. 18de toer Eerste 2 st. samenbreien. Deze bei de toeren 2 keer herhalen. Er zijn dan weer 9 st. op de naald, waarop 4 toe ren gebreid worden. 27ste toerEerste 2 st. samenbreien, in Iaatsten st. meerderen. 28ste toer: In lsten steek meerderen, laatste 2 st. samenbreien. Deze beide toeren 6 keer herha len. Dan de 9 st. afkanten. Voor het gezicht wordt op de overgebleven 10 st. verder gebreid met witte wolin den Iaatsten st. wordt gemeerderd, 1 toer breien. Volgende toer: in eersten en Iaatsten st. meerderen. Dezen toer 3 keer herhalen. Volgende toerin den Iaatsten steek meerderen. Volgende In den eersten st. meerderen. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Volgende toereerste 2 st. samenbreien een toer breien. Deze beide toeren 4 keer herhalen. Volgende toer In den eersten st. meerderen, in den Iaatsten st. minderen. Volgende in den Iaat sten steek meerderen. Deze beide toeren 1 keer herhalen. Volgende toerin den eersten st. meerderen. Volgende toer eerste 4 st. afkanten voor den neus in den Iaatsten st. meerderen. Volgende laatste 2 st. samenbreien. Volgendeeerste 2 st. samenbreien. Deze beide toeren 2 keer her halen. Volgende toer Aan weerskanten van de naald 2 st. samenbreien. Dezen toer 3 keer herhalen. De overblijvende 4 st. afkanten. Voor den neus worden de 4 afgekante st. opge nomen en 1 toer gebreid met zwarte wol. 2de toer Meerderen in lsten en Iaatsten st. Dan 4 toeren breien. 7de toer 3 maal 2 st. samenbreien. Af kanten. Aan de andere helft wordt de neus op dezelfde manier met zwarte wol gebreid. Voor de ooren worden, met zwarte wol, 10 st. opgezet. 1 toer breien. 2de toer: In lsten en Iaatsten st. meerderen. Deze beide toeren 3 keer herhalen. Dan op de aldus verkregen 18 st. 20 toeren breien. 30ste toerAan het begin, midden en einde van de naald 2 st. samenbreien. Een toer breien. Deze beide toeren 2 keer her halen. De overblijvende 9 st. afkanten Voor de armen worden met zwarte wol, 4 st. op gezet. Een toer breien. Bij den 2den toer meerde ren in lsten en Iaatsten st. Deze beide toeren 4 keer herhalen. Op de aldus verkregen 14 st. 28 toe ren breien. Dan wordt de zwarte wol afgebroken en kanarie gele wol aangehecht voor de hand. Men meerdert hierbij dadelijk aan het begin, het midden en het einde van de naald, en herhaalt dezen toer 3 keer. Dan 8 toeren breien. 52ste toerAan het begin, het midden en het einde van de naald 2 st. samenbreien. 1 toer breien. Deze beide toeren 3 keer herhalen. De overgebleven 14 st. afkanten. Eer men de voeten aanbreit moeten de beenen dichtgenaaid worden. Dan neemt men 8 st. or aan den voorkant, 2 st. van den naad vandaan, en breit 2 toeren met gele wol. 3de toer: Meerderen in lsten en Iaatsten st. Dezen toer 3 keer herhalen. Dan 12 toeren breien. 19de toerAan het begin, midden en einde van de naald 2 st. samenbreien. 1 toer breien. Deze beide toeren 2 keer herhalen. De overgebleven 7 st. afkanten. Dan neemt men de overige 8 st. van het been op voor den voetzool en breit, met gele wol, 8 toeren. 9de toerIn den eersten en in den Iaatsten st. meerderen. Dezen toer 3 keer herhalen, 12 toeren breien. 25ste toer Aan het begin, het midden en het einde van de naald 2 st. samenbreien. 1 toer breien. Deze beide toeren 2 keer herhalen. De overgebleven 7 st. afkanten. Het in elkaar zetten van Mickey zal wel geen moeilijkheden opleveren. Eerst worden de witte en zwarte gedeelten van het hoofd aan elkaar genaaid, zooals op een der foto's is aangegeven. De armen worden dichtgenaaid en in de armsgaten gezet, en beide deelen van Mickey worden netjes aan elkaar genaaid, waarbij men op den rug een opening laat voor het vullen. Natuurlijk moeten ook de voetstukken aan elkaar genaaid worden. Als beenen en voeten goed en stevig gevuld worden, kan Mickey parmantig staan. De armen worden 'n ietsje minder stevig gevuld, omdat er dan meer beweging in blijft. De ooren worden aangezet op de ronding tusschen wit en zwart. Voor de oogen heb ik 'n paar wit linnen knoopen genomen, welke, op 'n klein driehoekje na, zwart geverfd' zijn en met zwart D.M.C. garen aangenaaid. De mond is met zwart D.M.C. garen in steelsteek opgewerkt. Een rood zijden halslint met strik van voren, voltooit het toilet van Mickey, die er, door de levendige kleuren, in werkelijkheid vroolijker uitziet dan op de foto. THÉRÈSE. Mickey de Muis kant cn klaar.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16