VROUWENLEVEN PROFITEEREN VAN DE UITVERKOOPEN 876 VRIJDAG 16 JANUARI 1931 No. 44 maar laten we er dan om denken, dat de rokken weer iets langer zullen wezen dan in het afgeloopen jaar. Ook de nieuwe mantels vallen langer dan tot dusverre laten we dus geen coupons nemen, welke hiervoor niet toereikend zijn, want dan komen we bedrogen uit. In het gevolg van de tailleur komt natuurlijk de blouse, waarvan veel werk zal worden gemaakt in het nieuwe seizoen. Profiteeren we dus van een gelegenheidskoopje om ons de stof aan te schaffen voor rok en mantel, laten we dan meteen uitkijken naar 'n aardig lapje voor een bijpassende blouse met lange mouwen. We rekenen te voren uit hoeveel we noodig hebben voor een en ander, zoodat we niet de kans loopen onze inkoopeji waardeloos te maken door te weinig te nemen, ofwel duurder dan noodig was, doordat we een stukje overhouden, dat nergens anders voor te gebruiken is. Dan de japonnen. Voor 'n moderne japon heb ben we tegenwoordig heel wat meer stof noodig dan 'n paar jaar geleden 1 En daar het moeilijk uit te maken is, hoeveel we precies zullen noodig hebben voor 'n japon, die we pas voor het vol gende seizoen willen maken, zullen we er goed aan doen als we hier wat royaal zijn. Voor 'n moderne lange en wijde japon komen we misschien toe met vijf Meter stof, maar het kan ook best wezen, dat we voor het een of andere model, dat ons dan juist buitengewoon bekoort, zes k zeven Meter stof noodig hebben. En nu lijkt me zoo'n lapje, dat we-van de een of andere mooie japonstof overhouden, altijd nog wel bruikbaar. In de eerste plaats al voor 'n bijpassend kort manteltje 'n bridge-coat 'n boléro of 'n kleine pélerine. Is de stof dun en waschbaar, dan kunnen over schotjes zelfs met succes voor lingerie worden redenen niet meer geschikt om als jurk te wor den gedragen, tot ondergoed te verwerken. Het moderne ondergoed kan men gemakkelijk zelf maken en het loont werkelijk wel de moeite wanneer men zich het materiaal ervoor voordeelig weet te verschaffen. Ook dat is dus iets om naar uit te kijken bij de uitverkoopen. En dan behoeft het moderne ondergoed fraai voor het oog, prettig in 't dragen en gemakkelijk in de wasch heusch niet zoo'n luxe te wezen, als sommigen meenen. Kunstzijde en een zacht weefsel van zijde en katoen, ze zijn geen van beide duur, noch bij den aankoop, noch in 't dragen. Natuurlijk moet dit materiaal bij de wasch echter eenigszins anders worden behandeld dan wit katoen. Het verdraagt geen kokend heet water en geen bleekpoeder. Wit wordt slechts zelden genomen voor de moderne lingerie in plaats daarvan hebben we allerlei zachte pasteltinten. De garneering kan bestaan uit open zoompjes, met de hand gewerkt of machinaal ge-ajoureerd. Minder practisch is de kantgarneering, ten minste wanneer die open is aangebracht. Ze houdt het dan nooit uit tegen de stof zoodat telkens weer de kant moet worden gerepareerd om ten slotte door nieuwe te worden vervangen. Dit euvel bestaat echter niet, wanneer de kantgarneering op de stof wordt aangebracht, en dit is een modenieuwtje, dat we ook alweer in 't oog mogen houden, wanneer we, tusschen al wat ons voordeelig te koop geboden wordt, zoeken naar datgene, wat voor ons werkelijk voordeelig is. 'n Lapje kantstof, wit, geel of écru, met motieven, welke uitgeknipt kunnen worden, is uitnemend geschikt voor dit doel. Zulke uit geknipte figuren naaien we, met 'n zoomsteek, op onze lingerie,naar zoo'n versiering ons gewenscht voorkomt. Eén ding is er nog, dat we bij onze inkoopen vooral in 't oog moeten houden. Nooit iets koopen omdat het goedkooper is. Heel goedkoope dingen kunnen in het gebruik soms maar al te duur blij ken, wat de meesten onzer al wel eens zullen heb ben ondervonden. Een zoogenaamde wollen stof bijv. die voortdurend kreukelt en die krimpt bij de eerste flinke regenbui, is immers nauwelijks het werk waard, dat er aan besteed moet worden eer er 'n mantel of 'n tailleur-costuum uit gegroeid is. Waschbare zijde is alleen dan practisch en voordeelig in 't gebruik wanneer ze van goede kwaliteit genomen wordt en zoo zouden we kunnen doorgaan. Dus hoe goedkooper we inkoopen hoe beter mits het gekochte van niet enkel goedkoopste doch goede kwaliteit is. Van de groote verscheidenheid in blouses, welke het komende voorjaar ons zal brengen, geeft de hierbijgaande afbeelding een voorbeeld. Het modehuis Samuels et Co ontwierp dit nauw sluitende, slechts even over de taille reikende lijfje van blauwe wollen stof, gegarneerd met zijden tres in twee tinten van rood. Het spreekt wel vanzelf, dat dit modei met zijn garneering van dwarse lijnen alleen geschikt is voor de heel slanken onder ons De zwarte mantel van onze tweede afbeelding, ontworpen door Marthe Collot, heeft een elegante garneering van breitschwanz en zwarte vos een garneering, waarmede we een eenvoudigen mantel van verleden jaar weer een geheel nieuw en modern aanzien zouden kunnen geven. Ten slotte een voorjaarsmantel van Melnotte Simonin, een créatie van marine-blauwe soepele wollen stof, gevoerd met turkooisblauw, wat aan den mantel een discrete doch zeer elegante gar neering geeft. PAULA DEROSE. Een aardig Slaapkamer garnituur. Het jonge meisje verkiest tegenwoordig een gekleurd toilet-tafelgarnituur boven een kanten garnituur. Het garnituur op de teekening zal zeker wel voldoen, en het bijpassende kussen en de nacht zak zullen een aparten toon in haar slaapkamer brengen. Het eenvoudige appliqué-werk kan door ieder handig meisje gemaakt worden. Rose en lila voor de tulpen, groen voor de bladeren. We gebruiken linnen in creme of wit voor het kleed en linnen in de genoemde kleuren voor het appliqué-werk. De groote teekening geeft h'et voorbeeld van de eenvoudige bloem. De stengel wordt met zijde gewerkt. De bladen en tulpen worden opgefestonneerd. Het perk-randje in zwart wordt met den kettingsteek gewerkt. De kleedjes kunnen afgebiesd worden met een randje van lila, rose of groen linnen, doch kunnen ook gefestonneerd .worden. Om werkelijk te kunnen profiteeren van de uit verkoopen, die nu ailerwege aanlokken, moeten we ons zoo veel mogelijk op de hoogte stellen van wat er in het komende seizoen zal worden gedragen. Om te beginnen, zoo zegt men, zullen er veel tailleur- costumes worden gedragen. Een lapje voor rok en man tel zal dus wel te pas komen, aangewend. Daarvoor wordt tegenwoordig immers allerlei materiaal gebruikt, gebloem de stoffen evenzeer als effen, al heeft effenkleurig mate riaal toch wel de voorkeur en zullen we meestal dit nemen wanneer we ons nieuwe lingerie aanschaffen. Het is overigens een uitste kend idee om dunne japon netjes, welke gedeeltelijk versleten zijn of om andere Moderne blouse oan blauw wollen stof, gegarneerd meI xijden tres in Imeetinten rood. Zwarte mantel mei ele gante garneering oan breit schwanz en zwarte oos. Voorjaarsmantel Dan marine-"^* blautoe mollen stof, gevoerd met turkooisblauw.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16