SPORT VAN DE WEEK No- 44 VRIJDAG 16 JANUARI 1931 877 delburg-rechtsbuiten, of de linkshalf was weer op zijn post. En dan resten ons nog de beide doelverdedigers. Veel werk hebben zij niet gehad. De Dongen- keeper maakte niet den indruk, dien wij in de Nadorst tegen Zeelandia van hem kregen. Dingemanse bij Groen-Wit maakte blunders. Volgens de toeschouwers konden twee van de drie doelpunten voorkomen zijn. Wij durven geen cri- tiek leveren, daar een modderig doel en een vette bal voor een keeper een geduchte handicap zijn, en tenslotte heeft Dingemanse toch ook nog goed werk gedaan. Totaal indruk: modder en gemiste kansen en twee ploegen die elkaar niet veel ontliepen in kracht. Middelburg op eigen terrein met 13 door Dongen ge klopt. Kiekje voor het doel der thuisclub. De keeper redt. Dongen zet ongestoord zijn zegetocht in 2 A voort. Ook „Middelburg" moest met 31 de meerderheid erkennen van de club, die, naar het zich laat aanzien, ongeslagen het kampioenschap zal behalen. Nog geen puntje kunnen de tegenstan ders hun ontfutselen. Óf echter de leerlooiers in de promotie-competitie een even goed figuur zullen slaan als in hun afdeelingswedstrijden, dat durven wij te betwijfelen. Na de twee wedstrijden, die wij de leerlooiers hebben zien spelen, kunnen wij voor de komende wedstrijden om het eerste-klasseschap nog niet enthousiast zijn. Een regelmatigen wed strijd te spelen, nu eens precies te laten zien wat zij in hun mars hadden, was op dit veld onmoge lijk. Het was één modder al en daarvan hadden beide ploegen veel last. Bij dat alles komt voor de Groen-Witten nog het gemis van hun rechts back, wiens plaats door den langen Geelhoed (dit ter onderscheiding van zijn „korte" broer, die de linksback-plaats bezet) wordt ingenomen. Deze vervanging beteekent een geduchte verzwakking. Geelhoed is wel een goed speler, een prachtspeler zelfs, doch zijn plaats is in de middenlinie. Een bal, door Leynse bemachtigd, gaat met kracht naar zijn voorhoede en deze handelwijze prefe- reeren wij boven het spel van zijn vervanger, die het meer met korte trappen zoekt te berei ken. Tegen een ploeg als Dongen is dit gevaarlijk werk. Nood breekt wetten en per slot is de vervan ging door Geelhoed nog 't beste. De middenlinie van Groen-Wit was ook niet zoo sterk op dreef dezen middag en vooral Monte- nari, dit is reeds meer gebleken, is geen speler voor een veld als dit. Daarbij kwam nog, dat zijn tegenstander hem vaak royaal de baas was. Ook spil Remijn was geducht gehandicapt door de modder. Middelburg's voorhoede mocht er niet in slagen veel te bereiken tegen de taai en goed verdedigende Dongen-achterhoede, al moeten we zeggen, dat pech en zenuwen wel eens een rol speelden. Mooie kansen zijn gemist. Doch dit was evengoed 't geval in de Dongen-voorhoede. Deze linie heeft als gebrek, dat zij haar schoten zeer onvoldoende richt. Een speler in goede positie zag vaak kans nog meters over of naast te schieten. Het spel van den rechts binnen der Dongenaren viel op. Het was o. i. wel de beste aanvaller. In de mid denlinie waren spil en links half de uitblinkers. Vooral de laatste weerde zich ge ducht. Oogenschijnlijk stond Ploegaert dikwijls vrij, doch zoodra was de bal niet in de richting van den Mid- Wie wordt kampioen der Zuidelijke 2e ki. A.? Dongen, het kranige team, dat alle 12 tot op heden gespeelde wedstrijden won. Middelburg in den aanval. Spelmoment uit de match tegen Dongen. De doelman der gasten onderbreekt een aanval. De vlaggen op het „Middelburg"-kleedlokaal woeien halfstok. Willem Rouffaer, een der spelers uit de lagere elftallen, was in het Ziekenhuis over leden. Wij hebben hem gekend als een eerlijk speler en zeer trouw clubmensch, gezien bij alle „Middel burgers". Een eeresaluut aan Willem Rouffaer, bij het te vroeg afbreken van zijn nog zoo veel belovend leven. De strijd om het bruine monster. Spelmoment uit den voetbalwedstrijd Middelburg—Dongen op Zondag j.l.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17