No. 4 Sto. Concurrenten. VRIJDAG 16 JANUARI 1931 Enthousiaste blazers 01 het rnondharmonicu-corp Het blaast „op de tente" gedurende den zomer maar raak blaast 1 Niet dat di nooit zou gebeuren. Ik heb a heel wat feesten in Zeelani meegemaakt waar wonderlijk! muzikale prestaties te genietei waren. Denkt u bijvoorbeeld maai eens terug aan eeo van de „Nij tengo's" in Goes, toen daar eei bierkelder was, waarin laat in een nacht een gedeelte van een dorpsch muziekcorps hope loos verdwaalde. Er werd toen i jie ok bie 't meziek Wou'tnie! As je op 'n durp weunt en je bin gin lid van 't meziek en je zieng nie en je doe nie mee an de tooneel- vereenegienge, dan bi je glad niks. Net In Zeeland is de muziek altijd nummer een geweest. Kwam deze lust tot blazen en strijken uit Vlaan deren overgewaaid 't Zou zeer goed mogelijk zijn veel Vlaamsche gewoonten hebben in ons gewest een goeden voedingsbodem gevonden. Men denke in dit verband aan het dilettanten- tooneel. Dit mag ook wel voor de muziek gelden. Langzamerhand is het in Zeeland ook zoo geworden, dat geen bijzondere ge beurtenis compleet is zonder medewerking van het plaatselijke muziekcorps. En er is in Zeeland een georganiseerd muziekleven. De concoursen, minstens eens per jaar gehouden, trekken honderden luis teraars en zijn tot een algemeenen feest dag geworden. En er wordt ook veel gepresteerd. Er zijn in Zeeland corpsen van vermaardheid, zooals b.v. 't Middelburgsche onder wijlen Jan Morks. Er zijn zangvereenigingen, die buiten Zeeland een goede reputatie hebben, tot zelfs in het buitenland. Het Zuid-Beve- landsch a capella-koor is beroemd en de „Kleine Westkapellenaars" trokken indertijd volle zalen. En dan de dirigenten. Ed. Flipse is op weg een der belangrijkste Nederlandsche dirigenten en componisten te worden. Men mag dus niet zeggen, dat men in Zeeland een Het bij a mees „op luist op. laats zoo zijn, heel nade het Zv de r geze' in tr vast presi wam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 2