864 VRIJDAG 16 JANUARI 1931 Te Middelburg organiseerde de Algemeene Bond oan Postduivenhouders afd. D. een tentoonstelling der fraaie diertjes uit Vlissingen, Goes en Middelburg. De bestuursleden der bloeiende nereeniging poseeren. Onder Aardenburg verdwijnen heele ryen iepen, die aan de iepenziekte lijden. Een somber beeld oan de slachting" Besneeuwd schip. Wintergezicht bü schemer. De zes te prysivinners oan de te Middelburg gehouden Postduivententoonstelling oan de A. B. o. P. poseeren te zamen. Ten behoeve oan het Bel gische loodswezen te Vlis singen heeft de Belgische regeering 5 nieuroe motor schepen laten boumen. Een der schepen in het kanaal te Vlissingen. Zelfs de houthakker overziet een oogenblikjt misnoegd deze ramp voor de omgeving, maai reeds heele ryen boomen verdwenen ZEEUWSCHE OMROEP. LTallohallo I Hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Uit Middelburg meldt men ons, dat de Zeeuwsche Kunstmesthandel gelikwideerd wordt. Booze tongen beweren, dat er bepaald iets aan die kunstmest ge haperd moet hebben, dat de onderneming er niet van tierde, maar wij gelooven eerder, dat de likwidatie te wijten is aan gemis van artistiek gevoel in Zeeland. Men meldt ons uit 's Heerenhoek, dat twee inge zetenen in een café ruzie kregen over 'n oude schuld, waarop de een zijn mes trok om den andere als kerfstok te gebruiken. De politie is bij deze origineele afrekening te pas gekomen. Wij vernemen uit Oostburg, dat een zwijntjesjager er met de fiets van een timmermansdochter van door is. Onze correspondent schrijft dit toe aan 't feit, dat het rijwiel onbeheerd stond. Dit nemen wij niet aan, want een damesfiets is altijd onbeheerd. Uit Nieuw- en St. Joostland wordt ons geseind, dat zoowel de oudste inwoner als de oudste inwoonster overleden zijn. Dat heeft bedenkelijk veel weg van 'n samenzwering. Gelukkig kunnen wij mededeelen, dat in de vacature direct kon voorzien worden. Men meldde ons uit Middelburg, dat de bevolking in het afgeloopen jaar met 200 inwoners is verminderd. Tegelijkertijd deelde men ons mee, dat de vijfde mondharmonica-club is opgericht, die evenals haar vier voorgangsters zich oefent op de openbare straat. Als er nu nog niet veel meer menschen tusschen uit trekken, weten wij het niet meer. Men seinde ons uit Goes, dat in de eerste raads zitting in 1931, na de gebruikelijke zegeweuschen. even later leden en voorzitter elkaar bijna in de haren zijn gevlogen, 'n Dergelijk verschijnsel kan men op Nieuwjaarsdag in de joviaalste kringen waarnemen. De overgang tusschen handdrukken en handtastelijk heden schijnt heel gering te zijn. Uit Schouwen en Duiveland vernamen wij, dat 4 Mei de vliegdienst Schouwen—Rotterdam geopend gaat worden. Een comité voor regeling van plechtigheden en festiviteiten is reeds gevormd. Men is maar vroeg begonnen, zeggen pessimisten, met het kweeken van vliegstemming, omdat de vlieggelegenheid er niet zoo erg lang zal wezen. Twee Vlissingsche marine-matrozen worden be schuldigd van het feit, dat zij na 't gebruik van eenige potjes ingelegde mosselen, te Middelburg een fiets gestolen hebben. Om 't gebruik van mosselen niet in discrediet te brengen, willen wij pertinent ver zekeren, dat deze schaaldieren de steelzucht bij hun gebruiken nog nooit opgewekt hebben. Men bericht ons uit Breskens, dat daar de drie- duizendste inwoner is geboren. In navolging van de andere grootste plaatsen in ons land werd deze ge beurtenis waardig gevierd. Op het spaarbankboekje van den nieuwen burger werden door de gemeente niet minder dan drieduizend centen ingeschreven. Niettegenstaande deze extra uitgaaf, is de financieele toestand der gemeente der gemeente nog ongeschokt. Het 14e regiment infanterie uit Middelburg zal van den zomer herhalingsoefeningen plegen in de omgeving van Breda. Het comité tot behoud van het Middel- burgsche garnizoen is de wanhoop nabij. Hier is nu niets meer aanwezig. Tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 4