Z E EU¥SC Zeeuwsche Omroep 898 VRIJDAG 23 JANUARI 1931 No. 45 TJallohallo I hier is de persdienst van den offi- 1 cieelen Zeeuwschen omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Onze correspondent uit Vlissingen meldt, dat een stadgenoot van hem zich vreeselijk in 't gezicht ge wond heeft met een veiligheidsscheermes, wijl hij, toen zijn scheerspiegel gebroken was, geluisterd had naar den raad van een vriend en zich van zijn baard had trachten te ontdoen door zijn blikken gericht te houden op een kabinetportret van hem. Wij hebben nooit geweten.dat Kamper-uien ook in Zeeland verbouwd werden 1 De „Middelburgsche Crt." berichtte dezer dagen uit Bruinisse, dat een schipper in 't ruim van zijn vaar tuig is gevallen en hij toen ernstig aan de heup gekweld werd. 't Zou heel wat menschlievender van dien beul zijn geweest, indien hij in plaats van een gevallene te kwellen op 'n holletje naar den dokter gerend was. De Middelburgsche raad heeft het vastrechttarief aangenomen en daar de clectrische stroom nu toch goedkoop wordt, meende een journalist daar ter stede, die het over den opbouw van de Lange Delft had, te moeten schrijven, dat „iedere mijlpaal in den weg tot volledig herstel van de ramp 7-12-'29 als een licht punt moet worden geboekstaafd." Uit Tholen wordt ons gemeld, dat het bevolkings cijfer beneden de 3000 is gevallen en het getal raads leden daarom van II op 7 moet worden gebracht. Dit nu is zeer onbillijk. F.cn achteruitgaande plaats heeft veel raad noodig en thans maakt men den raad voor haar juist kleiner. Men bericht ons uit Hansweert, dat er voortdurend schepen omhoog varen. Het voorbeeld der watervlieg tuigen begint zeker aanstekelijk te werken. Op Schouwen en Duiveland heerscht de griep. In Zierikzee moeten duizend zwaar verkouden mensche» zijn. Het dagelijksch bestuur der gemeente looft honderd gulden uit voor wie nog 'n dozijn schoone zakdoeken kan opduikelen. Uit Heinkenszand seint men ons, dat de tooncel- vereeniging „Kunst naar kracht" met enorm succes is opgetreden. De tnedespelenden waren zeker pootige lui, die flink versterkende middelen hadden ingenomen. Dat de Zuid-Bevelandsche vereeniging tot bevorde ring van het vreemdelingenverkeer nog heel wat troostprijzen heeft uit te deelen, kan blijken uit de Zicht bij den aanleg steiger te Hoedekens- kerke na aankomst van de provinciale boot uit Terneuzen. Deze aan legplaats zal in den loop van dit jaar waarschijnlijk nog verdwijnen, aange zien te Hoedekens- kerke een nieuwe haven wordt aan gelegd. Het buitenwerk van het te Vlissingen in aanbouw zijnde ziekenhuis „Bethcsda" is dezer dagen gereed gekomen zoodat van bestuurszijde de vlag werd geheschen op het ruime gebouwencomplex. Het schilderachtige zeilschip „Eurasia", komend van Engeland, overwintert thans in het kanaal door Walcheren nabij Middelburg. Een kijkje op het reeds vergevor derde werk van de nieuwe haven, die bij hoog water vol loopt. fs. Ondanks de malaise heerscht er in de sluizen te Hansweert nog groote drukte zooals uit de foto blijkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17