IEUWS No. 45 VRIJDAG 23 JANUARI 1931 899 Branding bij stormweer. leiten, dat de Goessche politie bij tientalten proces sen-verbaal opmaakt tegen automobilisten, die geen haast maken om hun wagen ergens te stallen, en dat de Middelburgsche rechtbank een Ovezandenaar be rechtte, die iemand verraste met de vraag of hij soms doodgeslagen wenschte te worden. Onze correspondent te Breskens telegrafeerde ons met ernstige verontwaardiging, dat alle geruchten over ontslag van personeel bij de plaatselijke suiker- werkenfabnek uit de lucht gegrepen zijn. Wij ver heugen ons daarover. Zoetigheid kan men niet missen in deze zure en bittere tijden. Een provinciaal blad jubelde vorige week, dat de kortste dagen voorbij waren. Men leert hieruit, dat optimistische geluiden toch nog wel gehoord worden in Zeeland. Nu het garnizoen te Middelburg behouden blijft, heeft het comité, dat voor opheffing vreesde, ander maal 'n adres aan den minister van Defensie ver zonden, waarin op uitbreiding van het garnizoen wordt aangedrongen. De minister moet de wanhoop nabij zijn. Als wij in zijn schoenen stonden, zouden wij eens probeeren of de soldaatjes-begeerende dames en heeren niet met eenige doozen kwatta-reepen waren zoet te houden. Onze correspondent te Mellskerke bericht vol trots, dat in het afgeloopen jaar wederom geen enkel inge zetene is overleden. Aanspreker, doodgraver en .kisten maker, aangetast in hun bestaan, peinzen op middelen die hen kunnen helpen. Kamerleden moeten reeds in den arm genomen zijn. Zou bevordering van het auto verkeer niet afdoende zijn De leden van de Provinciale Staten bedanken voor 'n herkiezing bij bosjes. Of dit gebeurt uit vrees, dat de kiezers hen straks zullen wegen en te licht bevin den, of uit de overtuiging, dat ze tegenover Oed. Staten toch geen gewicht in de schaal leggen, daar naar mag men gratis raden. Te Wissenkerke heeft onlangs het mannenkoor een uitvoering gegeven in het schoollokaal, waar gewoon lijk de zanglessen aan de jeugd worden gegeven en dat dus voor 'n klein geruchtje niet vervaard is. Toch zijn er verscheidene schilfers tijdens het afwerken der nummers uit het plafond gesprongen. Men meldt ons uit Ierseke, dat er brand ontstaan is bij "n bakker. Het gehcele huis was er aangegaan, indien de buren niet met mannenmoed de vlammen gestuit hadden. Voor de eerste maal kan nu In de annalen der provincie worden aangeteekend, dat iemand door z'n buren uit den brand geholpen is. Hier is nu niets meer aanwezig dan de omroeper, waarom wij uitroepen: Tot de volgende week, dames en heeren! Stormluchten. Een kijkje bij de nieuwe loskade te Vlissingen, die eenigen f|jd ge leden gereed kwam. De schutting, die nu al een jaar lang een gedeelte van de Lange Delft te Middelburg ontsierde, is thans verdwenen en de moderne gevel van Magazijn de Jaeger, dat 't vorig jaar bij den beruchten brand werd verwoest,geeft aan dit stadsgedeelte een heel ander aanzien De Demps, het bij Mij. De Schelde in aanbouw zijnde motorschip, dat binnenkort gereed komt, bij/ avondlicht.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18