Een artistiek gezicht op Gorcum. Is het geen schilderijtje VRIJDAG 23 JANUARI 1931 Een Gorcumsche ingezetene oan den ouden stempel./ Een overzicht oan het Centraal Proeftuin Bedrijf. Uriks op den Doorgrond de burgemeester van Gorcum met den redacteur nan „Groot Rotterdam" de gewassen keurend. De Edelachtbare heer Burgemeester Klootstra oan Gorcum in zijn werkkamer. In verschillende bladen kwam onlangs het bericht voor, dat Gorcum zeven honderd jaar stad was en dat dit blijde feit in het voorjaar van 1931 zou worden gevierd. De redacteur van „Groot Rotterdam" wilde daar „het fijne" nog eens van weten en begaf zich met den Groot-Rotterdamschen fotograaf naar de mooie stad, waar hij een onderhoud mocht hebben met den Burgemeester van Gorcum, den Edelachtb. heer G. Klootstra. No. 45 Stadhuis en groote toren nan de mooie stad Gorcum, De schooljeugd bewondert den mooien scheeven toren van Gorcum. Tot zijn niet geringe verwondering deelde de Burgemeester hem mee, dat dit eeuwfeest niet door het gemeentebestuur werd erkend en ook niet gevierd zal worden om de eenvoudige reden, dat de juiste datum van het verkregen stadsrecht niet vast staat. Wel is het vrij zeker, dat Gorcum in elk geval beduidend langer dan zeven honderd jaar als stad bestaat, denkelijk .reeds zeven honderd vijf en twintig jaar. Een geschiedkundige van naam is thans bezig in de archieven der gemeente na te pluizen op welken datum, precies, Gorcum tot stad werd verheven. Zoodra dit bekend is, zal het officieel worden gepubliceerd. Al pratende met het vriendelijke hoofd der gemeente, zeiden wij hem, dat we, in elk geval, voor „Groot Rotterdam" een serie foto's van de plaats wilden maken.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 7