ZeeuWsche Sport No- 46 VRIJDAG 30 JANUARI 1931 917 Zeelandia met 1—2 door Breda geklopt. De positie der Middelburgers is nu heel slecht. Spelmoment uit dezen meer spannenden dan fraaien strijd. De laatste moet er echter wel voor waken, dat hij zich niet tot te forsch spel laat verleidén. Niet alleen, omdat hij daar mee zijn sportieve reputatie in gevaar brengt, maar ook omdat er vaak mooie kansen door om hals worden gebracht. Iets wat we niet van vele wedstrijden kunnen vermelden, is, dat beide mid denlinies hun taak goed verstonden. Vooral in de eerste helft, toen Vlissin- gen haar 2O voorsprong nam, was het spel van haar middenlinie prachtig. Steu nen van de voorhoede en tevens aan dacht schenken aan de verdediging, was Een belangrijke wedstrijd te Rotterdam. Kiekje uit de ontmoeting Sparta- Feyenoord (1—0). Cohen, de Spartaansche doelman, onderbreekt een aanval. de taak, die zij trouw vervulde. De Alliance-middenmoot was er ook goed in, hoewel niet zoo sterk als de Vlissingsche. Daarbij moeten we nog vermelden, dat de rood-witte middenlinie vaak haar backs moest bijspringen, omdat deze niet zoo op dreef waren. Te meer toont dit echter de kracht, waarmee zij speelden. De Vlissingen-vfrdediging ten slotte was het minste deel van het elftal. Verhulst op de rechts backplaats voelt zich nog te veel voor hoedespeler schijnbaar. Hij gaat vaak te ver naar voren; daardoor ont staan gapingen, die bij een plotselingen tegenaanval wel eens fataal zouden kunnen worden. Zijn collega, den linksback, vonden we bepaald slecht. Te zacht weg werken, mistrappen en zich gemakkelijk laten passeeren, waren indirect oorzaak van de eerste twee doelpunten, terwijl het derde doelpunt ontstond, doordat hij den bal van richting deed veranderen. De keeper kon toen zijn opstelling niet meer wijzigen en het gelijkmakende doel punt was er. De Vlissingen-keeper heeft zijn werk naar behooren verricht. Vlissingers houdt moed 1 Doet uw best, uw kans op het kampi oenschap is nog steeds de beste. Het spijt ons, dat we den wedstrijd ZeelandiaBreda, van zooveel be lang voor de onderste plaats in 2 A. niet konden bijwonen. De zonder linge indeeling van het competitie-program, waarover we reeds eerder schreven, is hiervan oorzaak. Onzen fotograaf is het echter, dank zij zijn onverpoosden ijver, ge lukt, er eenige plaatjes van te maken. Moment uit den korfbalwedstrijd tusschen de Zeevaartschool-combinatie en D.O.S. uit Middelburg, twee der sterkste twaalftallen uit den Z.K. B. Yol spanning togen we naar de Scheldestad, met de gedachte, dat deze wedstrijd de beslissing zou brengen omtrent het kampioenschap van 3 B. We hadden goeden moed, dat Vlissingen van 't terreinvoordeel zou profiteeren en aan Alliance de beide puntjes ontfutselen, evenals in Roosendaal is geschied. Jammer genoeg is het niet gelukt en moest Vlissingen zich met de halve winst tevreden stellen. De drie-drie uitslag is voor Alliance een ruime belooning. Haar spel was, vooral in de beginperiode, heel wat minder dan dat van Vlissingen. Later kwamen de Brabanders er wel wat beter in, doch konden hun tijdelijk overwicht niet in punten uitdrukken. Hun over wicht duurde meestal niet lang, want, dank zij vooral het spel van Vlissingens middenlinie, namen de rood-witten weer spoedig 't aanvalsspel over. De verdediging van Alliance kon, daarbij goed gesteund door den doelverdediger en tevens omdat Vlissingen nogal eens te kort speelde, meestal het gevaar bezweren. In den rood-witten aanval valt nog immer het spel van Kokelaar te bewonderen. Hij is de stuwkracht van deze linie, al moeten we direct erkennen, dat v. Peenen het de vijandelijke verdediging geducht lastig kan maken. Sinke voldeed ons op den vleugel goed. Een vlugge ren, een scherpe voorzet, dat moeten we hebben van een vleugelspeler, vooral wanneer er doorloopers staan in den aanval als v. Peenen, Vlissingen en Alliance, twee oud 2de klassers,spelen gelijk. Spelkiekje. De Alliance-man is den Vlissinger te vlug af. Trouw, ook in de derde klasse. Vlissingen's supportersschare achter de goal. Al zijn hun mannen ook gedegradeerd, zij laten ze niet in den steek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17