Het St. Jorisbruggetje 918 VRIJDAG 30 JANUARI 1931 No. 46 V Spiegelt zich in 't helder mater Van de stille Heerengracht. Wie kan zeggen hoeveel menschen 't Naar de overzijde bracht? 's Zondags gaan de oude menschen Over 't brugje naar 't gesticht. En veel boeren en boerinnen Met een ernstig aangezicht. 't Bijbelboek met zilvren sloten Dragen vrouwen plechtig mee. Over '1 smalle houten brugje Gaan ze plechtig tmee aan twee. In de meek gaan renteniertjes, Een sigaartje in den mond, Over het St. Jorisbrugje Eventjes een grachtje rond. Langs de leuning van het brugje Wandelt kalm op zn gemak Soms een jongen, branieachtig Met z'ri handen in z'n zak. Oude menschen, zenuwachtig Willen dan verbieden gaan. Maar de jongen zegt eenvoudig: Vroeger heb je 't zelf gedaan f' M'burg, C. J. n. V. Tijdens het mistige en ruwe weer der laatste dagen is het aantal aanvaringen op de Schelde legio geweest. Het Nederlandsche stoomschip „Gouwe", komend van Antwerpen, en het Engelsche stoomschip „Ardgryfe" komende van Gent, moesten wegens averij in de haven te Vlissingen binnenloopen. Foto der beide booten in de binnenhaven te Vlissingen. Breskens boekte onlangs zijn 3000sten In-^i woner. Foto van den gelukkige, W.Burgers, die een spaarbankboekje van de gemeente ontving, en die er welvarend uitziet. De Orkest- en Tooneelvereeniging „Kunst vrienden" te Goes vierde onlangs het 10-jarig bestaan. Directeur is de heer P. van Sprang. Foto van de vereeniging, die in vele plaatsen reeds uitvoeringen gaf en veel succes oogstte. N Hoe de ferryboot zich door de-^ wit schuimende golven boorde, die er overheen sloegen. Rondom onze Zeeuwsche kusten bleef het water steeds nog woelig. Foto van de hoog opslaande golven. Voorzorgsmaatregelen tegen brand. Te Middelburg worden nog steeds voorzorgs maatregelen genomen tegen mogelijke branden. In de prov. bibiibtheek werden deze week 2 zware brandkasten geplaatst om bizonderc boeken daarin te bewaren.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18