oJ^Cieuws ZEEUWSCH Zeeuwsche Omroep No- 46 VRIJDAG 30 JANUARI 1931 919 TJallol hallo I hier is de persdienst van den officl- 1 A eelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Axel. dat oud-minister van Dijk zijn aangekondigde politieke rede niet heeft kunnen houden, maar 's avonds uit Hoedekenskerke een tele gram zond met de tijding, dat de dikke mist hem verhinderde over de Schelde te komen. De Zeeuwsche verslaggevers denken er nu sterk over, een loflied op den mist te dichten. Onze correspondent te St. Jansteen deelt ons mede, dat de burgemeester te bevoegder plaatse met zijn collega uit s Gravendeel de crisis in de vlasindustrie heeft besproken. Die nadere bepaling hindert ons; wij kunnen ons niet voorstellen,dat twee burgervaders te onbevoegder plaatse, b.v. in scheerwinkel of aan stamtafel con ferenties houden. Te Vlissingen is uit 'n Deensch schip een verloofd paartje gelost, dat de kennismaking met elkaar in Z. Afrika wenschte voort te zetten. De verstekelingen zitten nu gescheiden op het politie-bureau en ze hadden nog wel op hun verlovingskaartje heel deftig gezet: „Aan boord van Uit Middelburg vernamen wij van onzen corres pondent, dat dezer dagen twee kolossale brand- kluizen In de Prov. bibliotheek zijn gezet, tot berg plaats voor de zeldzaamste boekwerken. De plaatse lijke afdeeling van de ver. tot bescherming van dieren, vreezend dat deze maatregel het leven van duizenden motten en boekenwormen zal kosten, wil nu in iedere kluis een zuurstofkoffertje plaatsen. Men meldt ons uit lerseke, dat de dienstbode van een ingezetene door niemand minder dan een vaststaan- den herdershond ernstig in de hand gebeten is. De politie stond reeds op 't punt procesverbaal op te maken, toen een getuige mededeelde, dat de hond zijn euveldaad bedreven had, toen de gramofoon speelde van: „Ik kus nu uwe hand, madame." Ieder begreep thans dat de hond iets anders had probeeren te doen, dan wat hij gedaan had en alzoo niet schuldig was. Men seinde ons uit St. Annaland, dat de politie, in samenwerking met de Bergen-op-Zoomsche Wets- handhavers, een handelsman gearresteerd hecit, die er te St. Annaland in geslaagd was, met een vloed van woorden een ondeugdelijke lorgnet op den neus van een bijziende te plaatsen, tegen 'n bedrag van f 200. Het slachtoffer bekijkt thans alle brillenkoop- lieden door 'n anderen bril. Onze Goesche correspondent vestigt onze aandacht op 't volgende journalistieke verslag over de presta ties van een sopraanzangeres: „En zoo ging het ex celsior. In ,,'t woud" had ze haar hoogtepunt bereikt, heerlijk begeleid door dhr. L., den grootmeester op den vleugel." Zooals men ziet, komt het vliegen zonder motor meer en meer in zwang. Een Heinkenszandenaar berichtte ons in proza zoowel als in poëzie, dat het nieuwe trottoir in zijn gemeente zoo wonderlijk is gelegd, dat op 'n mistigen avond 90% van zijn betreders finaal tegen den grond sloeg. Met of zonder trottoir: in kleine plaatsen loopt men dadelijk in de gaten. Uit Breskens meldt men ons, dat de Rijkswaterstaat de lampen bij het haventerrein op afdoende wijze zal versterken, zoodat dit lichaam, dat toch reeds millioe- nen van de provincie opstokt, nu ook nog met de .op lichterij" begint. Arme ZeeuwenI Tot de volgende week, dames en heeren 1 Kijkje bij de nieuwe haven te Vlis singen voor een der loodsen, die de volgende maand gereed moeten komen. De douane te Vlissingen heeft onlangs "^.nieuwe uniformen gekregen. Foto van een derbeambtenin z'n nieuwe uniform bij 't verlaten van 'n buitenlandschschip. Voor het vertrek van de mailboot naar Engeland heerscht er steeds heel wat bedrijvigheid bij den steiger en op de boot. Er wordt geladen, terwijl aan boord alles wordt schoongemaakt en nagezien, tot de lampen aan den mast toe. toevoer van de te verzen- goederen per wagon voor mailboot naar Engeland. Lastige passagiers - Als hadden de paarden een voorgevoel van het geen hun op het woelige water wachtte, weigerden ze halsstarrig om op de boot te gaan. Toch is er geen enkele zeeziek geworden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19