U NIEUWE %AR8H0^ 936 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 No. 47 ^"ieuwe voorjaarshoeden Klinkt het niet zoo ongeveer als: „De sneeuwklokjes bloeien", of: „De crocusjes komen uit"? Nieuwe voorjaarshoeden I Ze komen tegen woordig wèl bizonder vroeg, maar toch is het, of de lente ermee wordt ingeluid. Als we, op een mooien dag, de eerste strooien hoeden zien, is het dan niet of de winter wijkt, of de winterkleeren bijna hebben af gedaan En terwijl we de nieuwe hoedjes de revue laten passeeren, overdenken we meteen wat we verder nog zullen noodig hebben voor den komenden zomer, wat we nog gebruiken kunnen uit onzen voorraad en wat we zouden kunnen veranderen en moderniseeren. We zitten opeens vol plannen. Die eerste nieuwe hoeden, ze zijn ons een voorproefje van de lente, die ze komen aankondigen, meestal nog vóór sneeuwklokjes en crocussen hun weg konden vinden door de donkere aarde heen. En hoe zijn nu de nieuwste voorjaarshoeden Is er veel verschil met die van verleden jaar? Het grootste verschil is, dunkt me, dat de hoe den nog iets meer achterover zullen worden ge dragen dan in dezen winter. Niet alleen het voor hoofd blijft onbedekt door de nieuwe hoeden, maar soms wordt de hoed zelf nóg verder naar achteren geschoven, zooals het model van onze eerste afbeelding, een elegante combinatie van zwart stroo en vilt met een flatteerend zwaluwen staartje opzij. De baret onzer tweede afbeelding, van zwart met wit fantasiestroo, op eigenaardige wijze samenge voegd, bedekt juist nog *t haar boven 't voorhoofd. Dergelijke kleine hoedjes zijn voor de vroege lente practische modellen. Onwrikbaar trotseeren ze de voorjaarsstormen en het ontbreken van een rand ter beschutting van de oogen is, om dezen tijd van het jaar, van weinig of geen belang. Naarmate echter de dagen lengen en de zon krachtiger wordt, beginnen we te verlangen naar eenige bescherming tegen al te felle zon. Ook daarmede is bij de nieuwe modellen rekening gehouden, want ook de grootere hoed is, in allerlei vormen, vertegenwoordigd. Eenvoudig en tegelijk zeer elegant is de grootere hoed van onze derde afbeelding. Deze hoed van bangkok-stroo met van achteren over elkaar slaanden rand heeft een sobere, doch voorname garneering van gekleurd lint, dat door een leeren ornamentje wordt vastgehouden. Alle drie de hier afgebeelde hoeden werden ontworpen door het modehuis Reslaw in Londen. Al zijn we misschien ook nog niet van plan om een nieuwen hoed te koopen, we kunnen deze modelletjes vast eens bekijken en becritiseeren, we kunnen ze vergelijken met wat we in onze étalages zien en overleggen hoe we mogelijk onze oude dopjes weer tot nieuwcrwetsche zouden kunnen omtooveren. PAULA DEROSE. HANDWERK-, REIS- OF BOODSCHAPPENTASCH JJier geven wij een paar typen tasschen, welke van alles kunnen bevatten. Van stevig linnen b.v. zijn deze tasschen geschikt voor boodschappentasch, van gebloemde cretonne of met eenvoudig appliqué-werk op fijn of grof linnen zijn ze geschikt voor reistasch, aan zee, of om mee te nemen naar een schaduwplekje in het bosch; onze handwerkjes, boeken, boter hammen en nog veel meer kunnen we er in mee dragen. Doch ook in huis heeft men wat aan deze tasch; zij kan zoo prettig aan een rug- of armleuning van een stoel gehangen worden al uw handwerken kunnen er een plaatsje in vinden, en uw kluwen rolt nooit op den grond. 1 Meter canvas (grof linnen) heeft u ongeveer noodig. We kunnen een levendige kleur kiezen, zooals hard lila, oranje of groen. De twee groote halve cirkels worden uit het canvas geknipt, plus de lange cirkelband. Rijg den cirkelband aan (of liever tusschen) den voor- en den achterkant van de tasch, zoodat de zoom van den band onder het oppervlak van de tasch komt. Hoed van zwart Bangkok-stroo niet garneering van gekleurd lint en leeren ornamentje. Hieronder 'n nieuwe baret van zwart met wit fantasiestroo. Naai dit stevig op de machine ongeveer J/2 c.M. van den kant. Maakt u aan beide kanten op de tasch weer aparte zakjes, hetgeen zeer practisch is, dan heeft u natuurlijk meer goed noodig. Het zakje is ruim een halve cirkel en kan op de zijkanten gestikt worden. Heeft u liever een bies er tusschen, zoo dat dit kleine zakje meer kan bevatten, dan vindt u van de bies op la het voorbeeld. De bies is opzij breeder en onderaan smaller. Het zakje kan nog een overslag heb ben. Dit overslag wordt langs den boven kant van de tasch geschikt, de rafelkant naar onder. De zakjes aan beide kanten van de tasch worden met knoop en knoopsgat gesloten. Wilt u de tasch fleurig maken, dan kunnen voor- en achterkant en de zakjes van mauve, of groen gekozen worden, de tusschenband waaraan gedragen wordt oranje. Eenvoudig appliqué-werk in lila, groen, oranje en geel. Om een goeden vorm in de tasch te houden, maken we langs den voorkant van binnen in 't midden een reep canvas, welke met 'n drukker aan den achterkant bevestigd kan worden. Nieuwe voorjaarshoed van zwart vilt met stroo en aardige garneering opzij,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16