X IJ VANt* No 47 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 937 wat moeilijk en eischtc soms wel te veel inspanning. Sommigen hadden aan de toestellen te veel aandacht noodig voor de volgorde der bewegingen en werkten dan minder goed af. Eenvoudiger oefenstof zou aan de afwerking ten goede zijn ge komen. De door muziek begeleide vrije oefeningen waren goed. Tot slot MiddelburgBreda. Vooral vóór de rust, die met blanken stand inging, een wedstrijd het aankijken niet waard. Eenige mooie doelpunten van de zeven, die Middelburg maakte, te weten zes in het Breda-doel en één in eigen doel, brachten na de rust wat opleving. Het mankeert bij groen-wit nog steeds in de middenlinie, terwijl de midvoor het ook niet al te best opknapte. Toen Suykerbuyk zijn taak overnam, ging het heel wat beter. Dank zij de aanwezigheid van Leijnse ging het in de achterhoede weer als van ouds Breda, hoewel zwakker dan Middelburg, bouwde haar aanvallen mooier op en speelde ook veel beter, zij het dan ook zonder succes, open spel. Backs en keeper waren het beste deel. Vooral de buitenspel-val is voor de Breda- verdedigers blijkbaar een geliefkoosd verdedigingsmiddel. Wij vinden het echter zeer gevaarlijk en hoewel een deel van het spel, niet de meest sportieve manier van verdedigen. Wij zouden zeggen, neem dit middel slechts in 't uiterste geval te baat. De athletiekveieeniging Marathon te Vlissingen organiseerde dezer dagen onderlinge wedstrijden, die goed geslaagd mogen heeten. Foto van de groeiende vereeniging met rechts den scheidenden trainer, de heer Sinke, en links den nieuwen trainer, den heer Lap. Alvorens een korte beschouwing te geven over den voetbalwedstrijd MiddelburgBreda, willen we onze aandacht wijden aan een door de vereeniging „Marathon" te Vlissingen gehou den onderlingen athletiekwedstrijd en de door de gymnastiek-vereeniging „Wilhelmina" te Middel- btirg gegeven turnuitvoering. „Marathon", de nog betrekkelijk jonge vereeni ging, beschikt niet alleen over een aantal flinke athleten, doch het blijkt uit het groot aantal deelnemers aan dezen wedstrijd, dat de vereeniging over niet minder goede leiders beschikt. Het zijn de leiders, die den lust tot werken en oefenen onder de leden moeten brengen en daarin slaagt men volkomen. Er werd in dezen wedstrijd goed werk te zien gegeven in kogelstooten, verspringen en hoogspringen. Daarbij dient opgemerkt, dat men in een zaal altijd onder heel andere omstandigheden werkt dan in het vrije veld. We vertrouwen dan ook, dat de Marathon-menschen, wanneer het seizoen daar is, met volle energie zullen bijwerken, wat zij technisch thans nog te kort komen. Onder leiding van den heer D. Lap komt dat vast in orde. We hopen den onderlingen wedstrijd voor dames en adspiranten bij te wonen en dan meer in 't bij zonder de diverse prestaties te bespreken. Thans beschikken wij alleen over de puntentelling, welke natuurlijk niet zoo tot ons spreekt als een uitslag, waarbij we de gesprongen of gestooten hoogte of afstand kunnen vermelden. Vervolgens de turnuitvoering van „Wilhelmina". Hier was veel moois te aanschouwen, al kunnen we over sommige onderdeden weer niet zoo enthousiast zijn. Onder de heeren schuilen heel goede gymnasten, pracht-werkers zelfs. Wat we Axel, één der jongere 3eklasseclttbs,schijnt grootscheplannen te hebben en wordt nog een geducht concurrent van Terneuzen. echter op een uitvoering als deze niet kunnen bewonderen, is, dat men haast in het acrobatische ver valt. Eén der deelnemers vertoonde toeren, die wij beslist onder de acrobatiek zouden willen rangschik ken en die we geen gymnastiek meer durven noemen. Als afwisse ling in het programma kunnen we het echter wel aardig vinden. De damesafdeeling, die nog slechts zeer kort bestaat, toonde, haar korte bestaan in oogenschouw genomen, tamelijk goed werk. We verwachten van deze afdeeling in de toekomst veel goeds. Tenslotte de benjamins. De jongskens hebben goed hun best gedaan. De stof was hier en daar wel De Gymnastiek- en Athletiekvereeniging „Wilhelmina" le Middelburg gaf dezer dagen haar jaarlijksche uitvoering. Onze fotograaf kiekte er dezen fraaien stand der dames. Middelburg klopt Breda met 6-1. Kiekje uit dezen doelpuntenrijken wedstrijd voor denBredaschen goal.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17