ZeeuWsch Allerlei 938 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 No. 47 t .Dezoek van den Het van boomen bevrijde uitzicht op den ouden, be kenden Zierlkzeeschen St. Lievens Monster toren. ^'t Echtpaar Blaakman-Steyaert te Slikplaat (gem. Hoofdplaat) vierde onder groote belangstel ling z'n 50-jarig huwelijk. Foto van het echtpaar in een echt Zceuwsch-Vlaamsch in- terieurtje bij de potkachel. Het kinderkoor Qloria Excel-^ sior, dat de vorige weck te Noordgouwe met succes Het Oouden Muiltje opvoerde, on der leiding van mev.Qriethuizen Kijkje op 't uit gestrekte veld onder Haam stede, dat op 4 Mei officieel als vliegterrein zal worden in ge bruik genomen. De voorbereidende werkzaamheden voor de opening van het vliegveld op Schouwen zijn in vol len gang. Het nivelleeren van het terrein. De zoden worden afgegraven en de kuilen gevuld. eer uit Je staJ .Te Zierikzee vierde dezer dagen onder groote belangstelling het echtpaar C. J. Berwaid-de Jonge zijn 65-iarig huwelijksfeest. Een zeldzaam jubllé. Toen sprak dan den 'eer uil de groale slad. Um, die zb vee kennis van alles bezat Wel, Wannes boer, mijn goede pachter mijn, Zou het soms niet een veulentje zijn KRIJN DE VOS. Boer Wannes mas drok in de meer, le riefde en spitte en sjoumde in 't slof. Want zie je, 't gebeurde nie iedere keer Vandaege kmam den 'eer van z'n bf. De vroume die bakte koeken mee spek Misschien a den 'eer mè reuze vee trek Want a je zo pas van de reis komt mee 't spoor, Zd doch ze, dan 'ei je mèl 'onger, 'oor! Den 'eer die kmam op Wannes z'n stee. Ie keek in den 'uuzen, en ok nir 'et vee. Ie keek nir de paerden en ok nir de geit, Ie keek nir de vroume, en ok nir de meid. En ma zei je noe mei van 't spul, meneer Fm mi dienk je dae van noe een keer Zou je koeie een kalfje kriege ditmael En is 't 'n road stiertje of 'n rundje vael Rondom de Qroote Kerk te Zierikzee worden de boomen gerooid, zoodat de gebouwen, kerk zoowel als toren, geheel vrij komen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 18