h EN H°0/v Pluim veeten toons tell ing ijnen- en Zeeuwsche Omroep No. 47 VRIJDAG 6 FEBRUARI 1931 939 Hallo!! hallo! hier is <Je persdienst van den offi- cieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Onze correspondent te Goes meldt langs telegrafi- schen weg, dat een inwoner zijner stad een nieuwen tand heeft gekregen, hoewel hij de vijftig reeds ge passeerd is. Wij vinden, dat het geld voor dit telegram beter besteed had kunnen worden. Het komt tegen woordig immers herhaaldelijk voor, dat oude menschen zelfs een geheel nieuw gebit krijgen. Onze medewerker te Oost- en West-Souburg schreef ons verontwaardigd, dat verscheidene bewoners van den Nieuwen Viissingscheweg dezer dagen constatee- ren moesten, dat 's nachts uit de perken van hun voortuintjes alle planten en struiken gestolen waren. Onze geachte medewerker vraagt, wat wij daar wel van zeggen. Wij vinden, dat zooiets alle perken te buiten gaat. Men meldt ons uit Domburg, dat op de jaarlijksche uitvoering der muziekvereniging twee zilveren jubi larissen gehuldigd zijn; bij mnnde vaii een ander lid werden hun eenige geschenken aangeboden. Hieruit ziet men. hoe handig sommige menschen met hun lippen zijn. Uit Middelburg vernamen wij, dat op de Donder- dagsche botermarkt geregeld eieren uit de korven der boerinnen gehaald werden. Donderdag j.is de dader gesnapt. Van dief mag niet gesproken worden, daar de man verklaarde een ordelievenden geest te zijn, die niet kon uitstaan, dat op een botermarkt eieren neergezet werden. Uit Scherpenisse wordt ons geschreven, dat het bestuur van de muziekvereniging „Eendracht ge- meenschappelijk ontslag heeft genomen. Onze bfief- schrijver meent, dat zulke tweedracht in strijd is met den naam der organisatie. De man is er glad naast, 'n Bestuur, dat zelfs bij ruzie er nog eendrachtig tus- schen uitknijpt,is een schoon voorbeeld van eenheids- iefde. Men meldt ons uit Oud Vosmeer, dat een onder nemend eilandbewoner een boerinnencursus gaat houden niet minder dan 22 jongedames gaven zich reeds aan. Nu het met 't boeren niets meer gedaan is, heeft men zeker hoop met 't boerinnen gelukkiger te wezen. Wegens een noodzakelijke reparatie was Zondag morgen plotseling de druk van de waterleiding op Zuid-Beveland verdwenen. De kraantjes druppelden slechts. De schade, die enkele melkboeren geleden hebben, moet groot zijn. In Zeeuwseh-Vlaanderen trokken de gemeenteraads leden naar de jongste vergadering in olie-jas en Zuid wester. Dit als gevolg van het laatste oifensief der stuiptrekkende Z. Vlaamsche Waterleidingmij. De aan val is op de meeste plaatsen dan ook schitterend afgeslagen. Uit Zierikzee werd ons gemeld, dat een echtpaar zijn 65-jarig huwelijksfeest gevierd heeft. Eerst von den wij het een opzienbarend feit, doch toen wij ver namen dat de jubilaris loods van zijn vak is,begrepen wij, dat met zoo'n varensgast aan boord een huwe lijksbootje niet vlug schipbreuk kan lijden. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week. Tot ziens, dames en lieeren! De Kampioen op de tentoonstelling te Hoofdplaat wordt gewogen onder het oog van den Keurmeester. Eigenaar was A. de Meyer van Ijzendijke. De mooiste Rhode Island haan op de tentoonstelling te Hoofdplaat, die den bekeren een medaille won. Eig. G. Wijffels te Hoofdplaat. r^De opening der tentoonstelling te Vlissingen geschiedde door burgemeester van Woelderen. Na af loop der opening poseert de burgemeester te midden van bestuur en enkele genoodigden. Onder de verschillende rassen valt de Rhode Island dit jaar zeer in den smaak. "^Onder de kleine rassen won de Chin- cilha-ram van A. Kokelaar te Vlis singen den len prijs met eereprijs. Het mooiste konijn der tentoonstelling te Vlissin gen wordt even bewonderd door den jongsten inzender die geen prijsje won. Blijkbaar benijdt hij den gelukkigen bezitter van datfraaiedier.dat heelemaal uit Rotterdam kwam, zijn geluk mei.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19