cj\°IEUWS Zeeuwsch Zeemwsche Omroep No. 49 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1931 Hallo 1 hallohier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten is geoorloofd. Men meldt ons uit Terneuzen, dat de buitengewone vergadering der ingelanden van den Vergaertpolder besloten heeft met het oog op de landbouwcrisis het jaarlijksch diner af te schaffen en het uitgewonnen bedrag te bestemmen voor vermindering der polder- lasten. Qezien den formidabelen en gezonden eetlust van het polderbestuur zullen de polderlasten wel tot de historie gaan behooren. Overigens is het jammer, dat deze prachtige bezuiniging niet anders kon worden verkregen, dan door collega's, die juist wegens de crisis nog veel meer behoefte hebben aan 'n maaltijd, het diner uit den mond te stooten. Men meldt ons uit Vlissingen, dat er een prachtige militaire taptoe door de mariniers is gepleegd ter ge legenheid van het feit dat honderd jaar geleden van Speyk een prima rookertje in het kruit stak en zoo de klapsigaar uitvond. Onze berichtgever is ontstemd wijl tijdens de festiviteit de café's niet gesloten waren. Dat was echter onmogelijk want hoe zou er nu van tap-toe sprake kunnen zijn bij een tapverbod. Het Zeeuwsche Wetenschappelijk Genootschap heeft voor zijn museum weder ettelijke opgedolven diggels en nog meer ouden rommel ontvangen. Op last van de politie heeft de lorrenkoopman, die op den hoek van het museum „vodden en beenen"stond te schreeu wen, een andere standplaats moeten zoeken. Onze correspondent te Biervliet schrijft ons, dat vandalen 60 jonge populieren in zijn gemeente heb ben beschadigd. De brutaliteit op dit gebied wordt steeds grooter. Zoo zagen wij onlangs te Zierikzee eenige mannen op klaarlichten dag een boom finaal omhakken I Een oud-ingezetene van Vlissingen, die thans Brusselaar is en een zilveren jubilé vierde, heeft zijn voormaligen armen stadgenooten 60 mud steenkolen geschonken. Dat komt ervan, wanneer men veel brand stof inslaat «n 't een zachte winter wordt. Nauwelijks is de Zeeuwsche voorjaarsschoonmaak ingeluid, of uit tallooze plaatsen bereiken ons berich ten over dames, die van een ladder of trap tuimelden en daarbij den arm braken. Onmatigheid in zeepsop kan nog vergeven worden, maar dat onze schoonen zoo slecht voor de armen zijndat roept om wraak. Wij vernamen uit Qoes, dat de Oranje-vereenlgjng, die het vorige jaar zoo'n mooi feest organiseerde, met een tekort van ruim f500 zit opgescheept. Wan neer men hier niet met een Oranje-vereeniging te doen had, zou er waarlijk reden zijn om de toekomst donkerbruin in te zien. Een dokter in Z. Vlaanderen schreef aan een door gierigheid verzwakten grijsaard versterkende middelen voor. Die man heeft daarop aan den slager uit zijn buurt gevraagd, of hij iederen dag 'n uurtje op diens hakblok mocht zitten. Als dat niet helpt11 Groep „Sjors, voorzitters^ van de rebellenclub." Tijdens den storm van de vorige week sloeg een visschers- scliuit uit Zeebruggeop de paalhoofden te Nicuwersluis nabij Breskens. De bemanning kon zich met moeite redden. Foto van het schip, dat geheel bulten z'n element is geraakt. De vorige week botste te Vlissingen een vracht-auto tegen de tram op en kwam in deze hachelijke positie aan de kant van het kanaal tot stilstand. De heks. Onder groote belangstel ling organiseerde,.Medlo-^s burgum dat dit jaar nog z'n 40-jarlg bestaan viert, een balmasquéte Middel burg. Van de groepen ge- maskerden verwierven de Zigeuners een len prijs. Een overzichtskiekje van bij de Maatschappij De Schelde te Vlissingen voor den Rotter- damsclien Lloyd in aanbouw zijnde vrachtschepen waar van binnenkort de,.Kota Rad ja" van stapel zal loopen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 19