cJVfAC LEAN DE ROTTERDAMSCHE KUNSTSCHILDER v ■■ii Wat' Lenn. de jonge RotterdarnscHe Kun stenaar. die zoo prachtig schilderen kan. Dit schilderij "an het dochtertje nan den schilder is als een gedichtPrachtig en feestelijk zijn de kleutert, heerlijk is de poëti sche samenstelling. En is dat kindje niet dooi treffelijk geschilderd 968 VRIJDAG 20 FEBRUARI 1931 De proton nan den schilder schikt de fraaie bloemen, ooi zorg. De voorgrond is ook zeer mooi van schildering. Een der vragen, welke wij den nog jeugdigen kunstschilder Mac Lean bij ons bezoek aan zijn woning en atelier, aan de Spangensche Kade, stelden, was de volgende: „Wat is U eigenlijk voor landsman, gezien uw vreemden naam?" En met een weinig trots en voldoening in zijn stem kwam het antwoord: ,,Ik ben een ras-echt Nederlander en 'n geboren en getogen Rotterdammer.En Mac Lean (spreek uit mek lien) voegde daaraan toe, dat Een bekend Rotterdamsch type, hij hield van zijn land en óók van e" raak in beeld gebracht. zijn geboortestad, om haar bijzonder karakter van arbeid, durf en gemoedelijkheid. Zoolang Mac Lean dan ook niet doo: een of andere noodzaak gedwongen zal worden zijn stad te ver laten, blijft hij Rotterdam en de Rotterdammers trouw. Hiervan zijn wij zeker. En dit mag verblijdend werden genoemd, want Mac Lean is een goed en belangrijk schilder, waarop alle stadgenooten trotsch kunnen zijn. Moge hij dan gewaardeerd worden en gezocht, zoodat hij geestelijke en óók materieele voldoening mag sma ken voor zijn waardevollen.artistieken arbeid. De schilder werd geboren te Rotterdam, op 19 Februari 1898. Na zijn schoolstudies was hij eenigen tijd werkzaam op kantoor. Al spoedig echter volgde hij den sterken inner- lijken drang en teekende en schilderde uitsluitend. Hij was leerling der Rot- terdamsche Academie en studeerde ook te München. Voorts maakte hij een lange reis naar Italië. Driemaal achtereen verwierf Mac Lean de Ko ninklijke Subsidie, 'tgeen de waarde van zijn werk reeds voldoende aan geeft. Waarin die waarde wel bestaat Zijn oeuvre is o.i. sterk en frisch, zoowel van beelding als van kleur. Bovendien is het geheel en al werk van onzen tijd. Vooral als bloemen-

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 8