VROUWENLEVEN oMode cdCieuwtjes Nieuw Behang 1016 VRIJDAG 6 MAART 1931 RIMPELWERK Weet ge, dat een der nieuwste garneeringen van japonnen bestaat uit het inrimpelen van dunne stoffen. Het is een prettig nieuwtje, want het behoeft ons enkel de moeite te kosten en die moeite is niet groot en van dien aard, dat ook de niet bizonder handigen onder ons er zich gerust aan kunnen wagen. Het inrimpelen kan met de hand geschieden, maar het kan ook heel goed met de machine ge daan worden. Men zet dan een grooten lossen steek, zoodat de draad later gemakkelijk in te halen is. Bij verschillende nieuwe modellen van dunne stof vormt rimpelwerk de eenige garneering. Men ziet het bij de schouders, drie vier rijen onder elkaar, op het wijder geknipte voorpand. Men ziet het op de taille, bij de sluiting in het midden, waar beide voorpanden 'n paar rimpeltjes krijgen, maar men ziet het vooral veel bij de nieuwe rokken. Met drie, vier rijen rimpels wordt de strook aan het heupstuk aangezet, soms in een rechte lijn, doch vaker op meer decoratieve wijze. Soms loopen voor- en achterbaan van den rok door, terwijl het heupstuk naar beneden toe wordt afgerond. De aldus, tusschen voorbaan en heup stuk ontstane schuine punt wordt met rimpel- werk aangevuld, ofwel de verwijding van den rok wordt verlregen door op geregelde afstanden smalle ingerimpelde baantjes ter hoogte van de heupen, tusschen den rok te zetten. Ook de moderne schootjes, van voren kort, van achteren langer, worden met rimpelwerk strak om de heupen gehouden. Kleine hoedjes hebben vaak rimpelwerk, mo derne kraagjes en manchetten hebben 'n inge- rimpeld kantje of smal lint ter afwerking en voor de garneering van lingerie wordt het rimpelwerk eveneens op allerlei wijzen toegepast. Kleine motieven van kant, voor weinig geld in onze modewinkels verkrijgbaar, zijn eveneens prachtig voor de garneering van japonnen, zoowel als van lingerie. Ze kunnen gebruikt worden als zakje, ter berging van 'n sierlijk zakdoekje, ze kunnen de slippen afwerken van 'n fichu of van manchetten en ze vormen een fraaie garneering voor lingerie. Men zoomt deze kanten motieven rondom op de stof en knipt dan daaronder de stof weg. Knoopen. Een luxueuse verscheidenheid is er in de moderne knoopen, bestemd om japonnen en mantels te versieren. Er zijn vreemd gevormde wit kristallen knoopen met riseerende kleuren, knoopen in den vorm van porceleinen bloemen, houten knoopen, in figuren gesneden en beschil derd, waarbij bijpassende kettingen worden ge dragen van houten kralen. En er zijn fraaie knoo pen van turkoois en van lapis lazuli met bijbehoo- rende kettingen en oorknoppen. De moderne halskettingen zijn meest van groo- te ronde kralen vervaardigd, welke ook los te koop zijn. Heel modern is een korte halsketting van twee rijen tamelijk groote, ronde kralen, de bovenste rij wit, de onderste zwart. En nóg grootere kralen worden op geregelde afstanden tusschen kleine kralen in geregen. Nieuwe horloges, 'n Hierbij gaande afbeelding toont ons het moderne dameshorloge een ju weeltje van kunst van het huis Silberstein, dat dient tot garneering van een taschje. Onze tweede afbeelding vertoont een creatie van het modehuis Cecile Nelly, een namiddag japon in rood crêpe georgette, waarvan de gar neering bestaat uit sierlijk geplaatste opnaaisels en strikjes. Evenals bij het rimpelwerk dus een versiering uitsluitend van de stof zelf. Voor deze garneering echter, welke enkel ten volle kan vol doen wanneer ieder plooitje precies op z'n plaats zit, wordt nog heel wat meer oplettendheid en accuratesse vereischt dan voor het rimpelwerk. PAULA DEROSE. Zoo zoetjesaan nadert de schoon maaktijd met alles wat daaraan vastzit. Allicht moeten er hier en daar ook kamers nieuw behangen worden en daarbij wordt maar al te dikwijls lukraak 'n papiertje uitge zocht, dat ten eenenmale ongeschikt is. Het kiezen van behangselpapier is een kunst op zichzelf en daar we meestal jaren lang tegen een en het zelfde behang aankijken, is 't zeker wel de moeite waard, ons even in die kunst te verdiepen. Of een kamer klein is of groot, hoog of laag van verdieping, naar het Noorden gelegen of naar den zonnekant, dat alles moeten we in aanmerking nemen, wanneer we er een behangsel voor kiezen. Nemen we, bijvoorbeeld, voor een kleine kamer een levendig gekleurd papier met groot patroon, dan zal de kamer daardoor nog kleiner lijken, terwijl ze grooter schijnt als we een effen papier nemen of in elk geval iets met 'n weinig sprekend pa troon. Enkel groote, hooge kamers ver dragen felle kleuren en groote dessins. Een kamer met weinig of geen zon moet warm gekleurde wanden hebben. Geel, zandkleur, rose en rood zijn hier de meest geschikte grondkleuren grijs, wit, blauw of groen geven iets kouds aan zulk een kamer. In een zonnige kamer daarentegen zullen grijs, groen, blauw en ver schillende pasteltinten iets koels Het moderne dameshorloge, ah versiering van een taschje. Namiddagja/wn van rood crêpe georgette met fraaie garneering van opnaaisels en kleine strikjes. verleenen, dat op warme dagen werkelijk ver- frisschend is Witte wanden doen overal ongezellig aan. 'n Enkel tintje echter van geel kan dit euvel ver helpen. Geel en rose kunnen bijna in iedere kamer tot hun recht komen, wanneer de tinten zacht zijn. Ze zullen een donker vertrek lichter maken. Let men er nu verder nog op, dat niet alleen de kleuren maar ook de patronen van de nieuwe be hangsels rustig zijn, dan zullen ze zich altijd te beter aanpassen bij het geheel. THERESE. De Completeering van Sportmantel of Mantelcostuum Voor den eenvoudigen tweed-mantel en het dito mantelpak, waarvan wij, bij ons wis selend klimaat, zooveel plezier kunnen beleven, zal in het komende voorjaar veel ge streept materiaal worden genomen, meest smalle strepen diagonaal, verticaal of horizontaal, zoodat er iets geschikts is voor iedereen en ook wel kleine ruiten. We kunnen aan zoo'n geheel een éleganten toets geven 'door er bij te dragen ofwel 'n das met bijbehoorende tasch, ofwel een mutsje met bijbehoorende das. Het eerste stel zou ik nemen van geruite zijde of van gestreepte schuingeknipte zijde; de tasch plat met eenvoudigen overslag, zooals een ieder ze gemakkelijk zelf kan maken, de das van het gewone rechte model, dat van voren even om elkaar wordt geknoopt. Voor mutsje met das kan allerlei materiaal worden gebruikt laken zoowel als fluweel. Het mutsje wordt nauwsluitend genomen, de das smal en tamelijk lang. Maar een en ander zal pas chique wezen wanneer het door een bijpassend bont randje, rondom de muts en langs de slippen van den das, wordt afgewerkt. De das wordt opzij gestrikt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 14