Dassen- en Kousen hangers Strikken overal! Het Toilet van Kleine Zus 1036 VRIJDAG 13 MAART 1931 No. 52 Slingeren de dassen van uw echtgenoot ook overal, welnu, maak er een eind aan, door een van bovenstaande dassenhangers voor hem te maken. Het is heel eenvoudig, en men heeft er maar weinig voor noodig. Een kleerhanger, wat koperen schroefoogjes, een paar haakjes, 4 ringen, gewone houten gordijn ringen met eraan bevestigde kleine oogjes. De ringen moeten een middellijn hebben van 7% c.M. Kunt u de houten ringen met de daaraan be vestigde oogjes niet zoo gemakkelijk verkrijgen, dan kunnen koperen ringen ook dienst doen. Het kleerhangertje wordt omwonden met stevig riblint, ongeveer 3c.M. breed, ook de ringen, vooral als het koperen zijn, worden met dit lint omwonden. Langs den onderkant van den houten kleer hanger schroeven we op gelijke afstanden 4 schroefoogjesaan de schroefoogjes komen haakjes, van die kleine haakjes worden bedoeld, met een opening, zoodat we ze aan kunnen knippen. U weet wel, zooals er wel aan een hondenketting zit. Het oogje van elk der gordijnringen komt ook aan dit knip-haakje. Gebruikt u houten gordijnringen, dan kan de kleerhanger ook met emaille-verf geschilderd wor den en de ringen eveneens. We laten de verf 24 uur drogen, alvorens er dassen op te hangen. De tweede teekening toont u denzelfden hanger met een ruche van lint. We stikken twee reepjes lint tegen elkaar, één c.M. van den onder- en den bovenkant. De breedte tusschen de stiksels (we moeten dit natuurlijk eerst meten) moet juist ruim genoeg zijn om het stokje, ontdaan van den haak, er door te schuiven. We verdeelen de ruimte gelijkelijk, naaien de beide zijkantjes dicht en maken den haak er weer door. Een andere manier is om het lint meteen om Kinderjurk oan pastelblauwe mollen stof met rose borduursel. het stokje te naaien, het in te halen en vast te naaien, terwijl de haak er in blijft. Tenslotte nog een eenvoudig stokje, met schroefoogjes op gelijke afstanden, waardoor aardig gekleurd koord geknoopt wordt. Het koord mag niet afgeven, want deze hanger is bedoeld als kousendroger. De hanger zelf is geschilderd in enamel, groen, lila, rood, geel of andere kleur. Is het om de „vrouwelijke lijn" van onze toiletten nog vrouwelijker te maken, dat Parijs bij de nieuwe ontwerpen zoo veel werk maakt van strikken? Ik weet het niet, maar het feit is er in elk geval. Er is nauwelijks een kleeding- stuk te bedenken, dat niet met strikken hier of daar wordt ver sierd. Bij de mantels wordt de col ge strikt, ofwel er wordt ergens bij de sluiting een vlinderachtige strik neer gezet, japonnen en blouses hebben strikken op den schouder, bij de cein tuur, bij de manchetten, en al die strik ken geven iets fleurigs, iets frivools soms, zelfs aan het eenvoudigste toiletje. Meestal worden de strikken ge maakt van het materiaal waarvan ook het te versieren kleedingstuk is vervaardigd, soms ook half en half van stof en garneeringsstof. Bij een sluiting in de taille of op de heupen lijkt zoo'n strik dan een voort zetting van het geheel, ziet het er uit alsof over schotten van de stof hier op een natuurlijke wijze waren samengestrikt. Nu is dat allemaal goed en wel bij soepele, dunne japonnen. Maar ook wollen japonnen worden ver sierd met strikken van het eigen materiaal, en daarbij is slankheid geraden, want het valt niet te ontkennen, dat zulke min of meer uit staande strikken wel wat afbreuk doen aan de slanke lijn, die velen onzer zoo angstvallig trachten te bewaren. PAULA DEROSE. Het is nog wat vroeg om te beginnen aan de eigen zomergarderobe. De meesten onzer willen liever eerst de kat uit den boom kijken, zien wat in onze modemaga zijnen het meest de aandacht trekt en wat anderen dragen. Maar intusschen kunnen we, om later de handen niet al te vol te hebben, vast beginnen aan de garderobe van onze kleintjes. Misschien zijn er jurkjes, die verlengd moeten wórden, pakjes, die we N Wollen manteltje en mutsje ter completeering oan de hiernaast afgebeelde kinderjurk. vermaken willen voor een opvolger van den tegenwoordigen drager. En waarom zouden we ook niet vast beginnen aan de nieuwe kleertjes? Kinderjurken Zijn niet zoo aan mode onderhevig als de toiletten van volwassenen. Een eenvoudig, aardig jurkje blijft altijd lief. Er komen echter nu en dan nieuwe ideeën, waarmee we ons voordeel kunnen doen. Wat zegt ge, bijvoorbeeld, van het complet voor kleine zus, dat hierbij is afgebeeld Het is ontworpen door Suzanne Dubin en werkelijk allerliefst in zijn eenvoud. Pastelblauwe wollen stof vormde het materiaal, zoowel voor jurk en mantel als voor het bijpas sende mutsje. De origineele garneering bestaat uit halfrondjes, welke met rose zijde geborduurd zijn. Het geheel gladde jurkje heeft, behalve die schulpenversiering, opzij nog een ingenaaid zakje. Ook op het manteltje is duidelijk te zien, hoe de schulpen die aan halve citroenschijfjes doen denken zijn ingezet. En het eenvoudige mutsje heeft eenzelfde schelpenversiering.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 16