Sport van de Week i :±--yn*s m 1 x No. 52 VRIJDAG 13 MAART 1931 1037 De Axel-voorhoede be schikt niet over voldoende combinatie-talenten, ter wijl te veel in kort spel heil wordt gezocht. Meer open spel, vlugger ge speeld, schept meer kan sen. De schoten van de Axel-voorhoede waren wel hard, doch meestal slecht gericht. Keeper de Jonge was trouwens voor hen een struikel blok. Deze doelman-durft waar het noodig is, risi co's te nemen. Zijn zicht op den bal is echter wel zoodanig, dat er niet al te veel gevaar uit voort vloeit. Zijn collega aan de overzijde is niet van minder kwaliteit. Prach tige schoten werden even Zondag klopte Zierikzee Vlissingen II op eigen grond met 3—0. Onze fotograaf kiekte de beide teams vóór den strijd. Een koude, scherpe wind maakte het verblijf op het voetbalterrein niet bijzonder aange naam. Voor den speler, die eenigen tijd werkeloos moest toezien in de op dezen Zondag middag heerschende koude, was het al evenmin prettig. Daarbij komt nog, dat het terrein, hoe wel niet onbespeelbaar, tamelijk hard was. De spelers durfden zich dan ook niet geheel geven en waren bang voor een val op de keiharde kluiten. De eenigszins terughoudende speelwijze geeft ook het spel direct een matten schijn. De bal maakte vaak onberekenbare sprongen, waardoor de spelers alle controle over den bal misten. Een aardige aanval kom soms door een niet voorziene manoeuvre van den bal geheel in eikaar vallen. Het waren Axel en Middelburg II, die elkaar op 't veld achter de Meelfabriek ontmoetten. De groen-witte reserves bengelen onder aan de ranglijst van de 3e klasse A, terwijl Axel de zwaarste concurrent van Terneuzen heet te zijn. Theoretisch hebben de oranjetruien nog kans. Alleen hun wedstrijd tegen Terneuzen verloren zij met 30. Wij gelooven evenwel niet, dat de Terneuzeriaars zich erg bang behoeven te maken. Tusschen hun spel en dat der Axelaars is nog een groot verschil. Terneuzen geeft heel wat aantrekkelijker en productiever spel dan Axel. Het was dan ook een heel zwak Middelburg II, waarvan we nu de Axelaars zagen winnen. In geen van beide ploegen zat veel spel. Meestal liepen de spelers als schapen door elkaar, zonder dat van combinatie eenig spoor te ontdekken was. De 30 uitslag in 't voordeel van Axel moge volgens de ranglijst te begrijpen zijn, naar het spel van dezen wedstrijd te oordeelen, had Middelburg II evenwel ook een puntje verdiend. Middelburg verliest van Axel met 03. Spelmoment uit dezen wedstrijd. De keeper van Axel onderbreekt een aanval. Ooal! Axel scoort in den wedstrijd tegen Middelburg op Zondag jl. prachtig gestopt. Na de mooiste aanvallen, besloten met een verrassend schot, belandde de bal steeds in veilige haven, i.e. de handen van den Axel-keeper. Het spel van den Middel burg-aanval was voor hem niet verrassend genoeg. De mooiste schoten zagen we van Maas op den Middelburgschen rechtervleugel. De geheele rechterzijde van het M. X I-tal was trouwens het sterkste deel met Maas, v. Giezen en Jansen. Laatstgenoemde speelde op de backplaats een solide partij. Rab leek ons beter in de voorhoede dan achter. De Axel-verdediging leverde tamelijk goed werk, terwijl beide middenlinies zich al teveel op verdedigen toelegden. Het moge zoo nu en dan al eens redding gebracht hebben bij een aanval, o.i. hadden de backs, wanneer zij alleen hadden gestaan, evengoed het werk afgekund. De meerdere aandacht voor den aanval zou het spel aan weerszijden zijn ten goede gekomen. De Axel-mannen waren steeds een tikje vlugger dan de Middelburgers. Vooral de spil van de laatsten was erg traag. Een beetje hardloop-training zou hem goed doen Kiekje van het Vlissingsche korfbaltwaalftal .Zeevaartschool" dat waarschijnlijk het kampioenschap zal winnen van den Z.K.B. i

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1931 | | pagina 17